2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Gazprom orosz gázipari vállalat csupán az állítólagos korrupciós tevékenységet követően került kapcsolatba a két ciprusi vállalattal, így semmilyen felelősség nem terheli a társaságok által korábban végrehajtott cselekedetekért - tájékoztatta a Gazprom csütörtökön az MTI-t, cáfolva a Heti Válasz csütörtöki számában megjelent információt. A Heti Válasz szerint a Gazprom közleménye nem áll ellentétben a lap állításaival, sőt megerősíti azokat.

A Gazprom közleményében leszögezte: "a Gazprom Csoport semmilyen kapcsolatban sincs a Heti Válaszban megjelent eseményekkel". Arról tájékoztatnak: a hetilap írásában említett vállalatok, így az Atlas Alpha Services Limited, valamint a Potassa Holdings Limited, illetve a Gazprom között csak a kérdéses események után, 2011 októberében jött létre kapcsolat. A Gazprom semmilyen felelősséggel nem bír e társaságok ezen időpontot megelőző tevékenységét illetően - hangsúlyozta az gázipari vállalat.
Az orosz társaság közleményében emlékeztetett: a cikk arra tesz utalást, hogy a Gazprommal kapcsolatban álló emberek és társaságok állítólagos korrupciós ügyekbe kerültek Horvátországban, amelyek a 2003 és 2009 között hatalmon lévő Ivo Sanader körül összpontosultak.

A Heti Válasz csütörtöki számában azt írta: azt a két ciprusi társaságot, amelyeken keresztül - a zágrábi ügyészség állítása szerint - Hernádi Zsolt Mol elnök-vezérigazgató megvesztegette Ivo Sanader volt horvát kormányfőt, valójában az orosz Gazprom ellenőrzi.

Bódis András, a Heti Válasz belpolitikai rovatvezetője a Gazprom közleményére reagálva az MTI-nek elmondta: a Gazprom közleménye nem áll ellentétben a Heti Válasz állításaival, sőt megerősíti, hogy az orosz nagyvállalat idén ősszel átvette a Mol-Ina-ügyben érintett ciprusi cégek irányítását. 

Bódis szerint a Heti Válasz azt állította írásában, hogy a korábbi időszakban ezt a ciprusi hálózatot a Gazprom holdudvarába tartozó egyik orosz oligarcha használta. "Cikkünk fő állítása tehát az volt, hogy ez a ciprusi cégháló nem a Mol-hoz, hanem a Gazpromhoz, illetve korábban orosz oligarchákhoz tartozott" - tette hozzá.
 
MTI 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!