3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kevéssé változott a forint árfolyama csütörtökön a főbb devizákkal szemben, az euró és a svájci frank ellenében kissé erősödött a bankközi piacon, a dollárral szemben gyakorlatilag nem változott a jegyzése.

Az euró jegyzése este fél hétre 372,92 forintra csökkent a 12 órával korábbi 374,96 forintról, ami a forint 0,5 százalékos erősödésének felel meg. A dollár jegyzése 338,31 forinton állt a kora reggeli 338,32 forint után, a svájci franké pedig a forint 0,2 százalékos erősödését tükrözve 382,28 forintra csökkent 383,19 forintról.

Csütörtök esti jegyzésén a forint 0,2 százalékkal áll erősebben a hét eleji kezdésnél az euróval szemben, gyakorlatilag változatlan az árfolyama a dollár ellenében és egy százalékkal gyengébb a svájci frankkal szemben.

Nem volt ma nagy mozgás. Fotó: Depositphotos
Nem volt ma nagy mozgás. Fotó: Depositphotos

Az év eleje óta erősödött a forint, 6,6 százalékkal az euróval, 9,3 százalékkal a dollárral és 5,3 százalékkal a svájci frankkal szemben.

Mindeközben a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 195,74 pontos, 0,42 százalékos csökkenéssel, 46 322,50 ponton zárt csütörtökön.

A részvénypiac forgalma 12,0 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

Sághy Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője az MTI-nek elmondta: a nemzetközi hangulat határozta meg az árfolyamok alakulását. A reggeli hullámzó kereskedés után a magyar tőzsde az európai piacokat követte az Európai Központi Bank (EKB) kamatdöntése után. A 25 bázispontos kamatemelés megfelelt a várakozásoknak, de az ülés után Christine Lagarde elnök szigorú hangvételű tájékoztatóját eséssel fogadták a piacok - mondta az elemző.

A magyar vezető részvényekkel kapcsolatos vállalati hírek nem érkeztek, az elmúlt napok emelkedése után korrigáltak az árfolyamok - tette hozzá.

A Mol 6 forinttal, 0,21 százalékkal 2800 forintra gyengült, 1,3 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 115 forinttal, 1,04 százalékkal 10 975 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 4,0 forinttal, 0,93 százalékkal 425 forintra csökkent, forgalma 156,7 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama nem változott az előző naphoz képest, 1,9 milliárdos forgalommal mellett 8290 forinton zárt.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3405,29 ponton zárt csütörtökön, ez 36,99 pontos, 1,10 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!