Az ellenzéki politikus jelezte: pártja kezdeményezi azt is, hogy a magyar vállalkozások esetében a jelenlegi 10 százalékos árelőnyt 20 százalékra növeljék, azaz egy állami beruházáshoz akkor is a hazai vállalkozót kelljen választani, ha annak ajánlata 20 százalékkal drágább a külföldinél. Varga Mihály úgy véli a multiknak is érdekük, hogy a hazai beszállítói hányad növekedjen, s hogy partnerként tudjanak számítani a magyar vállalkozásokra.
Varga Mihály a kormány gazdaságpolitikájáról szólva hangsúlyozta: az elmúlt három negyedévben nem láttak következetes, átgondolt gazdaságpolitikát a kormányzati intézkedések mögött, s reményeikkel ellentétben ez Medgyessy Péter legutóbbi parlamenti beszédéből sem rajzolódott ki.
A volt pénzügyminiszter hozzátette: jónak tartják, hogy 150 milliárd forintos hitellehetőséget biztosít az állam a vállalkozásoknak, a 7,1 százalékos kamat azonban véleményük szerint túl magas. Hozzáfűzte: a vállalkozók már ma is 7 százalék alatti kamattal tudnak hitelt felvenni. Varga Mihály édeskevésnek nevezte a költségvetésben a magyar vállalkozások támogatására előirányzott, 8,5 milliárd forintos összeget. Közölte: a vállalkozók erősítésére 2001-ben 31,4, 2002-ben pedig 37,3 milliárd forint jutott, amiből tavaly 25,6 milliárd forint csak a kis- és középvállalkozásokat segítette.
A hazai vállalkozások érdekében lobbyzik az ellenzék
A Fidesz azt javasolja a kormánynak: a nagy állami beruházásoknál a magyar vállalkozások beszállítói hányadát a jelenlegi 50-ről emelje 80 százalékra, és ezt tegye kötelezővé - jelentette be Varga Mihály, a Fidesz gazdasági kabinetjének vezetője.