Ebből a szempontból a Magyarországon belengetett internetadó kifejezetten jól teljesít:
//www.mfor.hu/cikkek/20_milliardot_varnak_a_tavkozlesi_ado_kiterjesztesetol_Vargaek.html
Miközben az egész világ kezd átállni az online adatok áramlására, amelyekhez a hozzáférés mindenki számára egyre fontosabb, mi ezzel a lépéssel levágjuk magunkat róla. Ha fizetni kell, mindenki kétszer is megnézi, hogy mit tölt le, milyen adatot néz meg, az online adatáramlás helyett megint pendrive-val, meg lassan 5,25-ös floppydisk-kel fogunk szaladgálni, mindenki életét megnehezítve, a fejlődést lassítva, eszement többletköltségeket okozva magunknak. Nehezebbé és drágábbá válik mindenki számára a munkavégzés, nem csak a szórakozás.
Ez kb. olyan, mintha egy településnek lenne autópályakapcsolata, de egyszercsak úgy döntenének, hogy azt befalazzák. Biztos, hogy a világ szellemi infrakstruktúrájához való kapcsolódást, a jövőbeni fejlődési potenciálunkat kell megadóztatni? Azt gondolom, hogy a hosszútávú növekedési kilátások szempontjából ez rombolóbb, mint a bankadó.
Nem tudom ki találta, ki, de igazi agyrém.
Agypusztító internetadó
Ha van valami, amivel jó nagy rombolást lehet okozni egy nép fejlődésében, az az oktatás, kultúra, és egyre inkább az információhoz, a hatalmas mennyiségű adathoz, tudáshoz való hozzáférés nehezítése, drágítása.