1p

A fejlesztési folyamat egyrészt magában foglalja az emberi erőforrás aktuális megfelelőségének biztosítását, másrészt a szervezet tagjai folyamatos fejlesztését érintő feladatok végrehajtását és koordinálását. A folyamat ilyen értelmezése egyben azt is jelenti, hogy a személyzeti szakterületnek kiemelt jelentőséget kell kapnia a minőség biztosításában.

Az emberi tényező fejlesztés nem csak az aktuális felkészültséget biztosítja, hanem lehetőséget teremt a szervezet és az egyén új körülményekhez való adaptációjához. A minőség fogalmát így nem egy aktuális időponthoz köthetjük, hanem a változás folyamatában is értelmezhetjük. A változásra való készség és felkészültség záloga a jövőbeli minőségirányításnak.

A folyamatok szabályozása egyben lehetőséget teremt az emberi hibázások előfordulásának valószínűségét csökkentő megoldások kidolgozásának is. Olyan intézkedéseket lehet kidolgozni, amelyekkel meg lehet előzni az emberi hibázásokat és növelni lehet a munkavégzés biztonságát és hatékonyságát is.

Azzal, hogy a dolgozók terhelése csökken, olyan közvetett eredmények is várhatók, mint a munkahely megtartó erejének, illetve az egyéni átélt biztonságérzetnek a növekedése.


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!