Két veszteséges év után az ez évi 170 milliárd forintos tervezett konszolidált árbevétel mellett most azt a célt tûzte ki a Dunaferr vállalatvezetése, hogy nullszaldó körüli legyen a mûködtetés. Ennek érdekében számos intézkedés történt. Mérsékelték a szállítási költségeket, új hitelbõl átütemezték az adósságaikat, megkezdõdött a centralizáció, azaz egyes társaságok beolvasztása a részvénytársaságba, illetve megindult egy belsõ takarékossági program is – számolt be a Magyar Rádió.
A Dunaferr legfontosabb célkitûzései között továbbá az szerepel, hogy piaci pozícióit megtartsa és ez nem lehetetlen feladat, hiszen termékeinek minõségét kül- és belföldön egyaránt elismerik. A hazai piacon azonban erõsítésre szorul a helyzete. Kitörési pontot jelentene az acélgyár számára, ha több és magasabb feldolgozottsági szinten álló terméket gyártana, ehhez azonban fejlesztésre lenne szükség, ami nem valósulhat meg tõkebevonás nélkül.
Ha a privatizáció szóba kerül, szakmai körök legtöbbször egy amerikai és egy angol-indiai befektetõ csoportot emlegetnek lehetséges vásárlóként. Az eladás után a Dunaferr 8500 dolgozójának egy része feltehetõen el kell, hogy menjen az acélmûbõl, de remények szerint ezek az emberek sem maradnak munka nélkül.
A cégtulajdonosok, kormányzati erõk, a vállalatvezetés és a szakszervezetek együttmûködése nyomán tárcaközi bizottság foglalkozik egyebek mellett azzal, hogy a térségben megmaradjon a jelenlegi foglalkoztatási szint.
Dunaferr: hamarosan privatizáció?
Privatizációra készül a Dunaferr: Magyarország legnagyobb, évi másfélmillió tonna acélt termelõ cége 86 százalékban állami tulajdon. A kormány döntése értelmében erre kell vevõt találni. Egyes hírek szerint amerikai, vagy angol-indiai befektetõcsoport érdeklõdik a Dunaferr iránt.