1p

Európának is szorgalmaznia kell a világ gazdasági nagyhatalmaihoz hasonlóan a fejlődő országokban a hamisítványok terjedésének megállítását - áll az Európai Bizottság nyilatkozatában.

Az először az Egyesült Államok és Japán által felvetett kalózkodás elleni megállapodás a szellemi tulajdon globális védelmére fordított erőfeszítések megnöveléséről szól. Az intézkedések a kereskedőket is megvédenék attól, hogy hamisított termékekkel verjék át őket - írja az International Herald Tribune.

Az Európai Unió szerint Kína, Oroszország és még számos állam nem tesz eleget a kalózkodás ellen. Az USA egyre keményebben lép fel a szellemi tulajdon védelmének érdekében, idén például Kína ellen indított intézkedéseket a Világkereskedelmi Szervezetnél.

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (Organization for Economic Cooperation and Developmen, OECD) adatai szerint a hamisított fogyasztási javak részaránya a világ összes eladott terméke között elérte a két százalékot, pénzben kifejezve pedig a kétszázmilliárd dollárt tavaly. A lemásolt gyógyszerek - amelyek többsége a legszegényebb országokba érkezik - a globális gyógyszerforgalom egytizedét teszik ki.

Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!