A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint a fafeldolgozásban 11,4 százalékkal, a textiliparban 7,8 százalékkal, a vegyi anyag és -termékgyártásban 7,1 százalékkal, a gumi-, műanyag termékek előállításában 3,4 százalékkal javult a mutató.
A többi ágazatban tavaly romlott a termelékenységi index, amelyet a KSH a termelési volumenindex és a létszámindex hányadosaként számol. Az élelmiszer-, ital- és dohánygyártásban 2,3, a bőrtermék, lábbeli gyártásban 4,9, a bányászatban 6,4 százalékos visszaesést tapasztaltak. A legnagyobb mértékben tavaly a papírgyártás, kiadói és nyomdai tevékenység termelékenysége romlott, 9,4 százalékkal.
A KSH egy korábbi kiadványa szerint az ipari termelékenység volumenindexe Magyarországon 2001-ben 5,3 százalékos javulást mutatott az előző évhez viszonyítva, 2000-ben 16,6 százalékkal, az azt megelőző évben pedig 9,8 százalékkal nőtt.
Fontos ágazatokban romlott a termelékenység
A fontosabb ipari ágazatok közül a legnagyobb mértékben, 20,6 százalékkal a kokszgyártás, kőolajfeldolgozás, nukleáris fűtőanyag gyártás területén javult a termelékenység 2002-ben az előző évhez képest.