3p

Első projektjeinek bemutatásával hivatalosan is megnyílt a Magyar Telekom kutató-fejlesztő laboratóriuma, a Kitchen Budapest. A KiBu-ban pályázat útján kiválasztott fiatal tehetségek kapnak lehetőséget arra, hogy új technológiai alkalmazásokat, művészeti alkotásokat hozzanak létre.

A Kitchen Budapest (KiBu) egy olyan hely, amely fiatal tehetségeknek biztosít infrastruktúrát, pénzt, és hatalmas szabadságot. A laboratóriumban fiatal mérnökök, dizájnerek és művészek dolgoznak együtt, és közös munkájuk során kapcsolódási pontokat keresnek a művészet, a tudományok és az új média között - olvasható a Magyar Telekom sajtóközleményében.

A laboratórium munkatársai pályázat útján válogatták ki azokat az ígéretes ötletgazdákat, akiknek biztosítják a zavartalan munkát, és akiknek ösztöndíjat is fizetnek. A Magyar Telekom egyik célja ezzel, hogy olyan új kezdeményezéseket, kreatív ötleteket támogasson, amelyek később akár versenyképesek is lehetnek a piacon. A kezdeményezés jó példája annak, miként segítheti az üzleti szféra az állam kutató-fejlesztő és kultúrafinanszírozó szerepét. A Kitchen Budapest létrejöttét személyesen köszöntötte Nina Czeglédy, a magyar származású kanadai médiaművész.

Innovatív projektek

A megnyitó napján három olyan projektet mutattak be, amelyet kiválasztott a KiBu csapata. Ilyen a CityScout nevű mobilalkalmazás, amelynek köszönhetően hasznos információt kaphatunk a mobiltelefonunkra a közelben található szórakozóhelyekről, kocsmákról. Ehhez az alkalmazáshoz nincs szükség GPS-eszközre, mert a felhasználó pozícióját a mobilcellák alapján határozza meg. A KiBu megnyitóján bárki kipróbálhatta és akár le is tölthette telefonjára a programot.

Bemutatták a KiBu közösségi érintőképernyőjét is, amely egy 2x1 méteres interaktív tábla. Ezen keresztül kezünkkel, ujjainkkal tudunk - akár egyszerre többen is - egy vetített tartalommal kapcsolatba lépni. A képernyőn lehet festeni, térképen navigálni, de a valódi haszna az, hogy segítségével közösségi munkában készülhetnek új és innovatív tartalmak.

A résztvevők megismerhették még a Beszélő konyha projektet, amely zenélő kávéfőzőkkel, sóhajtozó répákkal, önműködő fakanállal és jégledekkel szórakoztatta az odalátogatókat.

Az ifjú tehetségek munkái mellett bemutatták még az úgynevezett BlueSpot-ot is, amelynek létrehozásában több KiBu-munkatárs is részt vett. A projekt egy Budapest ötven földrajzi pontját hálózatba kapcsoló kommunikációs rendszer. Általa olyan ismerős és ismeretlen emberekkel léphetünk kapcsolatba, akik jó időben, jó helyen vannak. Minden egyes BlueSpot-ponton (szórakozóhelyek, kávézók stb.) található egy berendezés, amely internetes kapcsolatban áll a többivel. Ha valamelyik pontján éppen be szeretnénk lépni a BlueSpot-rendszerbe, mobiltelefonunkkal könnyedén rákapcsolódhatunk. Ily módon bármelyik BlueSpot-pontról elérhetjük a másik 49-et, illetve az annak közelében lévő felhasználókat.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!