Csillag István gazdasági miniszter, a tárca és az ENSZ Iparfejlesztési Szervezete (UNIDO) által szervezett Technológiai Előretekintési Csúcstalálkozó miniszteri kerekasztal-tárgyalását követően közölte, hogy az egyetemek kormányzati támogatásra számíthatnak, amellyel megjelenhetnek az üzleti szektorban.
A miniszter az értekezletről szólva elmondta, a konferencián azt vizsgálták, hogy a különböző iparágak hogyan fejlődnek az uniós csatlakozás előtt, és azt követően. Elemezték továbbá, hogy miként kellene a különböző fejlesztési elképzeléseket összehangolni és milyen új pályák nyílnak meg.
Csillag István kiemelte: Magyarország szempontjából három fontos iparágról váltottak szót, a március 27-29 között megrendezett, háromnapos konferencián a szakemberek. Mint mondta: a bio-, géntechnika térnyerése és fejlődése új irányba terelheti az agrárgazdaság fejlődését is.
Kiemelte: az autóipar jelenti a foglalkoztatás szempontjából a legbiztosabb terepet, ahol nem csökkent, hanem nőtt a foglalkoztatás. Példaként említette: már feltűntek az alig fogyasztó és a környezetet kevésbé terhelő motorok, ami egy egészen új iparág megtelepedését jelentheti Magyarország számára is. Hozzátette: az uniós csatlakozás után ez újfajta iparpolitika bevezetésére ad lehetőséget, az együttműködésben és a versenyben pedig új dimenziót nyithat.
A harmadik, kiemelt iparágról, az IT-ről szólva elmondta: a 3G technológia fejlesztése szintén egy új iparág beindulását jelentheti, így Magyarország számára különböző új technikák letelepedését, beruházásösztönzést jelenthet.
Kiemelkedő fejlődési lehetőség előtt álló szektorok
A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) az idei év második felétől új iparpolitikai programot indít be, amelynek keretében befektetők részvételével hálózat épül ki az egyetemek között.