3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Hamarosan elkészül a kormány úgynevezett Hamisítás Elleni Nemzeti Stratégiája, erről Kondorosi Ferenc, az "Új rend és szabadság" programért felelős kormánybiztos tájékoztata az MTI-t. A szakpolitikus irányítása alá tartozó Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) várhatóan 2008. június 30-ig dolgozza ki azt a cselekvési programot, amely 2010-ig határozza meg a szellemi tulajdonvédelemmel kapcsolatos teendőket. A program a zene és filmipar mellett a gyógyszergyártókat és az élelmiszeripart is védené.

Kormánystratégia készül a hamisítók ellen, mert "a társadalom és a jogalkalmazó szervezetek a hamisítás tekintetében nem mutatnak kellően elítélő magatartást, sőt sok esetben elfogadják és használják a hamis termékeket" - mondta Kondorosi Ferenc, "Új rend és szabadság" programért felelős kormánybiztos az MTI-nek. Hozzátette, hogy sok esetben ma még nem állnak rendelkezésre pontos adatok az egyes hamisítások részarányáról Magyarországon. A stratégia céljai között ezért szerepel, hogy összegyűjtse a hamisítással összefüggő jogsértésekre vonatkozó statisztikai adatokat és egy mindenki számára elérhető adatbázist hozzon létre - mondta.

A kormányprogramot az idén márciusban alakult Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) dolgozza ki. A testület azt is célul tűzte ki, hogy áttekinti a jogszabályi környezet és a jogalkalmazás kérdéseit, s ha szükséges, módosításokat, új eszközök és intézkedések bevezetését kezdeményezi. A kormányszerv különös figyelmet fordít az élelmiszeriparra, a gyógyszeriparra és a kreatív iparágakra (zene- és fimgyártás), mert ezeken a területeken a jogsértések súlya és mértéke azonnali intézkedést sürget - mondta a kormánybiztos.  

Az International Chamber of Commerce (Nemzetközi Kereskedelmi Kamara) 2007. évi becslése alapján a szellemi tulajdonnal összefüggő jogsértések által érintett ágazatok (élelmiszeripar, gyógyszeripar, kozmetikai ipar, autó-és repülőgép-alkatrészgyártás, zeneipar, filmipar, szoftveripar, ruházati ipar) éves vesztesége eléri a 600 milliárd dollárt. A Centre for Economics and Bussiness Research független londoni gazdasági előrejelző intézet felmérése szerint évi 17.000 munkahely szűnik meg a szellemi tulajdonnal összefüggő jogsértések miatt.
    

Az Európai Unióban fellelt hamisítványoknak az összes eladott termékhez viszonyított aránya ágazatonként különbözik: a szoftveriparban a legmagasabb 39 százalék, a ruházati iparban 20 százalék, a filmiparban 16 százalék, a zeneiparban pedig 15 százalék ez a ráta.
    
Magyarországon az elmúlt tíz évben esetenként több tízmillió, gyakran több százmillió forint értékben került a kereskedelembe hamis áru. A legjelentősebb magyarországi ipari befektetőket tömörítő Magyar Európai Üzleti Tanács (HEBC) 2006. évi jelentése szerint a szürkegazdaság nagysága eléri a GDP 15-20 százalékát - mondta Kondorosi Ferenc.

MTI/Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!