A főpolgármester-aspiráns azt követően beszélt erről, hogy együttműködési megállapodást írt alá a főváros 2002-2006 közötti környezetvédelmi programjának megvalósításáról Lukács Andrással, a Levegő Munkacsoport vezetőjével. A megállapodás értelmében Schmitt Pál vállalja, hogy megválasztása esetén a környezetvédelmi szempontokat a Budapest életét meghatározó döntéseknél kiemelt fontosságúnak tekinti.
Kötelezettséget vállal továbbá, hogy minden megtesz azért: a Levegő Munkacsoport által kidolgozott Ajánlások Budapestért - Mit várunk a fővárosi és kerületi önkormányzatoktól 2002-2006 között dokumentumban foglaltak megvalósuljanak. Az ajánlások között szerepel, hogy Budapesten egyetlen zöld területet sem szabad megszüntetni, és minél több új felületet kell kialakítani.
Schmitt Pál elmondta: különös aggodalommal tölti el Budapest levegőjének minősége. Szavai szerint a fővárosban egy lakosra 7 négyzetméter zöldfelület jut, ami az európai átlag felét sem éri el. Emellett a főútvonalak mellett a 25 ezer fa helyéből 8 ezer üresen áll. A munkacsoport ajánlásai között szerepel a tömegközlekedés fejlesztése, a járművek felújítása, az elővárosi tömegközlekedés javítása is.
Környezetünk védelmét és a környezettudatos magatartás formálását magam is fontosnak tartom, a Fővárosi Közgyűlés ezért fogadta el Budapest Környezetvédelmi Programját – reagált a megállapodásra Demszky Gábor. Mint a főpolgármester elmondta Budapest Környezetvédelmi Programja készen áll, ennek értelmében az elkövetkező 7 évben több mint 230 milliárd forintot költenek környezetvédelemre.
A program összefüggően kezeli a környezet állapotát befolyásoló tényezőket: többek közt a tájvédelmet, a városrehabilitációt, a közlekedést, a köztisztaságot, a hulladékgazdálkodást, a szennyvíztisztítást.
Környezetvédelem Budapesten
A környezetvédelemnek új, megkülönböztetett bánásmódot kell élveznie a jövőben Budapesten - hangsúlyozta Schmitt Pál főpolgármester-jelölt. Demszky Gábor szerint azonban Schmitt Pál és a Levegő Munkacsoport között létrejött egyezség ellentétes a budapestiek érdekeivel, és hosszú évtizedekre visszavetné Budapest fejlődését.