Ezt Kovács Kálmán, az IHM vezetője közölt hétfőn, az Információs társadalom modellek című budapesti konferencián. A tárca további tervei között megemlítette a Jövő Háza felépítését, ahol a magyar tudást digitális formában érhetik el az érdeklődők.
A miniszter elmondta, hogy az elképzelések szerint az információs társadalom stratégia kormányzati ciklusokon átnyúló tervek megvalósítását teszi majd lehetővé. Éppen ezért szeretnék kiemelni a stratégiát a napi politikai vitákból, s pártoktól függetleníthető közös célokat kívánnak kialakítani és megvalósítani.
Kovács Kálmán jelezte, hogy a következő időszakban egy sorozat keretében több információs társadalmi modellt is meg kívánnak vitatni. Aláhúzta: az információs társadalom stratégia megvalósítása szempontjából 2002 az előkészítés éve volt, 2003 pedig a start éve.
Kovács Kálmán a 2003 és 2006 között megvalósítandó kiemelt feladatok között megemlítette a versenyhelyzet kialakítását a távközlésben, illetve az e-gazdaság beindítását. Fontosnak nevezte azt, hogy ebben az időszakban minden oktatási intézmény kapjon internet-elérést, kialakuljon az e-közigazgatás, nőjön a távmunkában résztvevők száma és jelentősen bővüljenek az internetes közösségi hozzáférési pontok.
A miniszter úgy vélte, hogy az EU-csatlakozás tekintetében az ország kiindulási helyzete nem rossz, ugyanakkor számolni kell azzal, hogy a taggá válás után az internet-elérést, a telefon-, a személyi számítógép és az internet-ellátottságot tekintve a sereghajtók közé tartozik majd.
Még több információ az EU-ról
A kormány, valamint az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM) tervei szerint 2004-re 2004 eMagyarország pontot, internetes terminált, illetve közösségi hozzáférési helyet alakítanak ki azért, hogy az EU-csatlakozással kapcsolatos információkat minél szélesebb körben és könnyebben elérhessék az emberek.