A változásokat a biztosítási törvény rövidesen a kormány elé kerülő módosítási javaslata tartalmazza. A tervezetben számos adatvédelemmel, fogalmi kérdéssel kapcsolatos, apróbb változtatás is szerepel, ezek mindegyike az EU-kompatibilitást szolgálja.
A Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) álláspontja szerint a biztosítókat érintő túlszabályozottságot csökkenteni kellene - mondta Kepecs Gábort, az ÁB-Aegon Biztosító vezérigazgatója. A csatlakozással együtt járó törvénymódosításokkal egyet lehet érteni, de a jelek szerint a magyar szabályozás jóval szigorúbb lesz az EU-énál - mondta Kepecs az MTI-nek.
Hasonló véleményen van Pálvölgyi Mátyás, a Generali-Providencia Biztosító elnök-vezérigazgatója is. Elmondta, az EU-szabályokkal teljes mértékben egyetért, de erősen tart attól, hogy a megnövekedett adminisztráció magasabb költségeket szül, megdrágítja a biztosítók működését, s így versenyhátrányba kerülnek a kevésbé szabályozott körből érkező, olcsóbb versenytárakkal szemben.
Mi lesz a hazai biztosítókkal a csatlakozás után?
Jelentési és adminisztrációs kötelezettségeik jelentősen nőnek, s így versenyhátrányba kerülhetnek a magyarországi biztosító társaságok annak következtében, hogy az EU-csatlakozásra hivatkozva túl szigorúra sikeredik a hazai szabályozás - vélekednek a piaci szereplők.