2p

A gazdaság szekere kátyúba jutott, ez minden szakértő számára egyértelművé vált. Nem látszik ugyanakkor világosan, hogy miként kívánják párhuzamosan megvalósítani a versenyképesség növelését, és a költségvetés helyzetének javítását.

Tegnap a Világgazdaság által megszellőztetett hírt, miszerint társasági adócsökkentéssel szeretné vonzóvá tenni a magyarországi befektetéseket a kormány László Csaba cáfolta. Mint elmondta: a - jelenleg 18 százalékos - társasági adó csökkentésére vonatkozó előterjesztés nem szerepelt a kormány előtt és ilyen változtatásokat a Pénzügyminisztérium nem is tervez. Az iparűzési adó komoly felülvizsgálata azonban indokolt lehet, ennek mértékét, módját, illetve technikáját illető részletek ismertetése azonban ma még korai - mondta a pénzügyi tárca vezetője.

Ugyanakkor a költségvetési hiány csökkentésére egyes elemzők szerint az előző kabinet által alkalmazott módszerhez nyúlhat a jelenlegi vezetés. Mint a Napi Gazdaság beszámolt: a jelek szerint a jövő évi büdzsé elkészítésénél azt a gyakorlatot követi a kormány, hogy az inflációt alultervezi, és így megszorító csomagok nélkül csökkentheti a hiányt – véli Barcza György, az ING Bank elemzője, aki rámutat, hogy az előző kormány is ezzel az eszközzel tudta az 1998-as 8 százalékról két év alatt 3 százalékra csökkenteni a deficitet.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!