Ne higgye valaki azt, hogy az a vállalkozó, aki valamilyen átvitt formában az önkormányzatnak hitelt nyújt, nem lesz nyertese a következő közbeszerzési pályázatnak - mondta Kovács Árpád.
Végül a politikai pártok finanszírozásáról szólva hangsúlyozta: a legfontosabb kérdés, hogy a társadalom tudomásul veszi-e, a politikai struktúra fenntartása jelentős pénzbe kerül. Hangsúlyozta, hogy például az országgyűlési választásokon jóval nagyobb összeget költenek el a pártok az állam által meghatározott keretnél.
Véleménye szerint, ebben a helyzetben az a kérdés: vállalja-e a társadalom, hogy ezeket az összegeket, az elszámolási technikákat átláthatóbbá teszi-e. Tudomásul veszi-e, hogy Magyarországon nem csak ideológiák szavaznak, hanem gazdaságfilozófiák mellett felálló tőkecsoportok és vállalkozói csoportok is, amelyek publikusan adnak pénzt a politikai erőknek. Amerikában ez a rendszer működik és aki többet fizet az Rómában nagykövet és aki kevesebbet az adott esetben Budapesten és ebből semmi baj nincs - mondta Kovács Árpád.
Nem a korrupcióban kellene versenyezni
Az Állami Számvevőszék elnöke szerint az ország leértékeléséhez vezethet, ha a politikai erők azon versengenek, hogy minél korruptabbnak tüntessék fel a másik oldalt.