"Consistent with its statutory mandate, the Committee seeks to foster maximum employment and price stability. The unemployment rate remains elevated, and measures of underlying inflation continue to be somewhat low, relative to levels that the Committee judges to be consistent, over the longer run, with its dual mandate. Increases in the prices of energy and other commodities have pushed up inflation in recent months. The Committee expects these effects to be transitory, but it will pay close attention to the evolution of inflation and inflation expectations. The Committee continues to anticipate a gradual return to higher levels of resource utilization in a context of price stability.
Azt mondják, hogy túl alacsony az infláció. Ezek az emberek valóban azt hiszik, hogy csak egy összefüggés van: a Phillips-görbe, azaz, amíg magas a munkanélküliség, addig NEM LEHET magas az infláció. Bármiféle infláció ami megjelenik a rendszerben, az csak átmeneti eszerint. Hiába kerül kétszer annyiba a búza meg az olaj, meg minden, mint egy éve, ez nem számít.
Egyébként itt egy nagyon érdekes jelenséggel van dolgunk: a FED azt gondolja, hogy a Phillips-görbe a meghatározó, azaz, hogy amíg nagy az amerikai munkanélküliség, addig nem lehet infláció. Emiatt alacsonyan tartja a kamatokat, aminek hatására (több csatornán keresztül) inflációs nyomás bontakozik ki. Azonban mivel bármiféle infláció az ő világképük szerint csakis átmeneti lehet, ezért nem emelnek kamatot, ami tovább erősíti az inflációs nyomást. Ám az infláció egyben lassítja is a gazdaságot, így méginkább fontos, hogy nullán tartsák a kamatot, stb, mint ahogy már korábban leírtam. Ebben semmi változás nincs.
Nem tudom ez meddig tarthat, de láthatóan továbbra is a zéró-kamat politika határozza meg a gondolkodásukat. Nem véletlen, hogy jelenleg a piacokon szinte minden egyetlen fő trendre van felfűzve: nullkamat=gyenge, gyengülő dollár. Ez az egyetlen trend vezet mindent. Ez emeli meg az áruk és részvények árát, ez gyengíti a dollárt (lásd: Gyengül a dollár - nagyjából ennyi zajlik a piacokon). Áttételesen ez erősíti az eurót (kamatemelésekre kényszerítve az ECB-t), és ez kezdi lefelé tolni a kötvényhozamokat az USA-ban (lásd: Zsákutca).
Eközben a valódi BIGPICTURE változatlan: naponta mindenkori maximumra lépegetnek az EU-periferiális kötvényhozamok, és az államadósság-válságok évtizede folytatódik...
/BÓNUSZ: Maga a FED is durván emelte mindeközben inflációs előrejelzését:
WASHINGTON (MarketWatch) -- The Federal Reserve hiked its forecast for inflation and cut its economic growth view, though the central bank's board members and presidents have become more optimistic on the jobless rate. The Fed now sees the U.S. economy growing between 3.1% and 3.3% this year, down from a prior projection of 3.4% to 3.9% but still above Wall Street economist views around 2.9%. On inflation, they now see the price index for personal consumption expenditure growing between 2.1% and 2.8% this year, compared to the view in January of 1.3% to 1.7% growth (Azaz negyed éve még 1 százalékponttal alacsonyabb inflációt vártak. Láthatóan megbízhatóak az előrejelzéseik). Some but not much of the PCE increase has filtered into core inflation, which excludes food and energy prices, which is now seen growing between 1.3% and 1.6%, vs. an earlier view of 1% to 1.3%. The unemployment rate however is now seen falling to a range of 8.4% and 8.7%, against an earlier estimate of 8.8% to 9%. The 2012 estimates aren't changed that much, though core PCE inflation is now seen ranging between 1.3% and 1.8%, up from 1% to 1.5%. The U.S. economy is seen growing between 3.5% and 4.2% in 2012 and between 3.5% and 4.3% in 2013.