A Smart Hungary beruházásösztönzési program négy pályázatára 5 milliárdot, a Széchenyi vállalkozásfejlesztési program kilenc pályázatára 8 milliárdot, a nemzeti energiatakarékossági program kilenc pályázatára 2 milliárdot, a helyi önkormányzatok közútfejlesztésének pályázatára pedig 1 milliárd forintot különít el a kormány - tette hozzá a miniszter. Csillag István közölte, az idén a vállalkozások uniós felzárkóztatását célzó támogatások összege - beleértve az adócsökkentések hatását is - eléri a 350 milliárd forintot.
Jelezte, ez az összeg tavaly 300 milliárd volt, a 2001-ben meghirdetett Széchenyi-terv keretében pedig 260 milliárd forint értékű pályázatot írtak ki. A miniszter utalt arra, hogy a pályázati felhívások nyomtatott formában február 20-tól térítésmentesen beszerezhetők a Magyar Vállalkozásfejlesztési Kht.-nál, a helyi vállalkozói központoknál, az Energia Központ Kht.-nál, a területi kereskedelmi és iparkamaráknál, az Ipartestületek Országos Szövetsége (Iposz) kijelölt szervezeteinél, továbbá az ITDH - Magyar Befektetési és kereskedelemfejlesztési Kht.-nál, valamint a helyi közútépítési pályázat esetében a megyei állami közútkezelő közhasznú társaságoknál.
Emlékeztetett arra, hogy a vállalkozásfejlesztési, a beruházásösztönzési és az energiatakarékossági pályázatokat március 1-jétől, a helyi közútépítési pályázatokat pedig a felhívásban rögzítettek szerint lehet benyújtani. A támogatási keretek kimerülése esetén a GKM a pályázatok beadását felfüggeszti. Csillag István elmondta azt is, hogy a támogatások összegének 36 százalékát a hét legelmaradottabb megye vállalkozói, illetve lakossága kapja meg. A miniszter közölte, a pályázatok egyéb részleteiről hétfőn sajtótájékoztató keretében ad tájékoztatást a minisztériumban.
Többmilliárd pályázatokra
A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) szombaton 23 pályázati felhívást tesz közzé a napilapokban és a tárca honlapján mintegy 16 milliárd forint értékű támogatásra - mondta Csillag István gazdasági és közlekedési miniszter.