A tudományos műhelyek összegyűjtésével az ITD Hungary igyekszik kiemelni Magyarország komparatív előnyeit - mondta a szakember a régió felsőoktatási intézményeinek, kutatóintézeteinek rendezett tanácskozáson.
Hozzátette: Magyarország nemzetközi hírneve nagyon jó ezen a területen, különböző felmérések alapján Európán belül az 5-7. helyre rangsorolják, mint a legkedveltebb K+F helyszín.
A kezdeményezés célja, hogy a befektetők megismerjék azt a tudást, amellyel Magyarország, ezen belül például a Szegedi Tudományegyetem rendelkezik. Ennek eredményeként a kutatók megrendelésekhez, a kutatás-fejlesztési tevékenységet segítő forrásokhoz juthatnak, s idetelepülhetnek újabb K+F központok is - fogalmazott a befektetési igazgató.
A legnagyobb beruházások az autóipar, az elektronika és a gépipar területén valósultak meg az elmúlt években, s fokozatosan a K+F is megjelent ezekben az iparágakban. Komoly hagyományai vannak a hazai gyógyszeriparnak is szinte valamennyi magyarországi gyógyszergyár rendelkezik K+F központtal - tudatta Kilián Csaba.
Szerinte a magyar oktatási rendszer egyes területeken még mindig nagyon erős. A Morgan Stanley például néhány éve hozott létre egy pénzügyi elemző, matematikai modellező központot Budapesten. Felmérésük szerint a hazai matematikai képzés eléri a legnevesebb amerikai egyetemekét - mondta.
MTI/Menedzsment Fórum