3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Úgy tűnik az amerikai kötvénypiac fordulója nem vicc. Tartósan magasabb hozamokra kell berendezkedni, és láthatóan ennek a folyamatnak az elején vagyunk még csak (habár a jelentősen túladott állapot miatt könnyen lehet párhetes megálló a kötvénypiacon).

A legfontosabb hír természetesen az, hogy a portfolio.hu gondozásában megjelent könyvecském a GIGANTIKUS érdeklődésre tekintettel ismét utánnyomásra került, és elérhető (nem nálam, hanem a cikkben szereplő címről rendelhető meg)

//www.portfolio.hu/vallalatok/maniak_es_valsagok_a_tozsden_ujra_itt_a_portfoliohu_fuzet.4.130125.html

A történelem mint tudjuk a tőzsdések nagy tanítómestere, úgyhogy érdemes tanulmányozni, sokat lehet belőle tanulni, és ez természetesen nem csak az általam leírt sztorikra igaz, hanem az elmúlt évtizedek-évszázadok gazdaságtörténelmére általában. Úgy gondolom, hogy aki befektetésekkel akar foglalkozni, annak szinte kötelező (lenne) végigolvasni és végiggondolni az elmúlt időszakok gazdasági/gazdaságpolitikai/tőkepiaci eseményeit.

Egyéb fontos történések a világgazdaságban:

Úgy tűnik az amerikai kötvénypiac fordulója nem vicc. Tartósan magasabb hozamokra kell berendezkedni, és láthatóan ennek a folyamatnak az elején vagyunk még csak (habár a jelentősen túladott állapot miatt könnyen lehet párhetes megálló a kötvénypiacon). A legmeglepőbb, hogy a nagyon erős momentumú mozgás ellenére semmiféle félelem nincs, sőt a guruk (Gross, Gundlach) nyugtatnak: nem kell megijedni, nincs vége a kötvényeknek; eközben az elemzésekben, sajtóban nyoma sincs annak, hogy esetleg 3, neadjisten 4-5%-ra emelkedhetnének az amerikai hosszú hozamok (pedig a válság előtt is ott voltak). Erős trend+ félelemmentesség: nagyon gyanús. Különösen gyanús ez annak fényében, hogy az elmúlt években valódi kötvénybuborék épült fel: a lakossági pénzek csőstül áramlottak a kötvényekbe, a legnépszerűbb menekülőeszköz volt ez. Biztonság és fix hozam, bármi áron! Ez volt a csatakiáltás az elmúlt 1-2 évben, és most a kötvénybuborék elkezdett ereszteni. Pedig mi van, ha a világgazdaság valóban elkezd nőni, és a sok kinyomtatott pénz inflációt okoz? Mi van, ha váratlanul sokkal gyorsabban áll talpra Európa és indul be az USA? Úgy vélem, a kötvényekben jelentős medvepiac indult el, és még messze nincs vége.

Ez nagyon jó hír a japán vezetésnek, mert valószínűbbé teszi, hogy az Abenomics működik, és tovább gyengülhet a jen, illetve erősödhet a japán tőzsde (hiszen nőhet a hozamkülönbözet a jen és más devizák között).

Magyarország számára ez azt jelenti, hogy nem nagyon kéne lejjebb menni a kamatokkal, de mivel láthatóan még sokat akarnak vágni, így ez gyengébb forintban ölthet testet. Ugyanakkor egyelőre a forint nagyon erős más feltörekvő devizákhoz képest, aminek oka, hogy a bankrendszer gyengesége miatt a határidős forintpiacon a "kamattartalom" korábban az elméleti (magyar kamatszint mínusz ECB kamatszint) alatt volt, ám ez kezd helyreállni, így a kamatvágások ellenére a spekulánsok számára elérhető forint kamatkülönbözet (carry) egyelőre nem nagyon csökkent, tehát számukra mintha nem is nagyon lett volna kamatvágás. Rövidebb távon ez forint erőt sejtet, hosszabb távon azonban a fentiek inkább forint gyengülést vetítenek előre...

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!