Az ellenőrzés során a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal (MGSZH) állat- és növény-egészségügyi, zöldség és gyümölcs minőségellenőrzési és borvizsgálattal foglalkozó szakemberei 7591 alkalommal 93 055 terméket vizsgáltak meg. Az ellenőrök 747 esetben bírságoltak, és összesen 53,363 millió forint bírságot szabtak ki a szabálytalanságok miatt.
Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) emberei csaknem 5500 szemlét végeztek, amely nyomán 1731 esetben bírságoltak, 139,758 millió forint értékben. A Fogyasztóvédelmi Felügyelőség (FVF) és a hét régió felügyelői 636 esetben vettek részt ellenőrzésen. Megvizsgáltak összesen valamivel több mint 25 ezer terméket, és 403 bírságra érdemes szabálytalanságot találtak. Ezért összesen 46,8 millió forint bírságot róttak ki saját feladat- és hatáskörüknek megfelelően.
Az ellenőrzések középpontjában elsősorban a kedvelt húsvéti termékek álltak, közöttük a füstölt sonka, a lapocka, a tarja, és az egyéb pácolt, füstölt, füstölt-főtt, lángolt érlelt, sütött, formázott húsok termékcsoportjába tartozó készítmények, továbbá az előfűszerezett húskészítmények, az étkezési tojás, a mustár, a torma,
a húsvéti édesipari termékek, valamint a szeszipari termékek, az üdítőitalok, a sütőipari termékek, a hidegkonyhai és cukrászati készítmények, a friss zöldségek és gyümölcsök, elsősorban a primőr és import.
Az ellenőrzések során gyakori hibaként találkoztak az ellenőrök a lejárt minőségmegőrzési vagy fogyaszthatósági idejű, továbbá jelöletlen, hiányos, hibás illetve megtévesztő jelölésű, magyar nyelvű jelölés nélküli, valamint érzékszervileg kifogásolt termékek forgalmazásával. Az elmúlt évekhez hasonlóan gondot okozott továbbá a nem megfelelő általános tisztaság, a nem kellő hőfokon történő árutárolás és a helytelen mosogatási technológia alkalmazása. Több helyen a szakképzetlen dolgozók nem vettek részt a kötelező egészségügyi minimumtanfolyamon.