A pályázati formanyomtatványon az önkormányzatoknak mit kell beírniuk az alapítás évére vonatkozó kérdés esetén?
Az önkormányzatok esetében az alakuló ülés éve írandó be ennél a kérdésnél.
A pályázó hivatalos képviselője és a kapcsolattartó (projekt menedzser) lehet-e egy és ugyanaz a személy?
Elvileg nem kizárt, hogy a hivatalos képviselő és a kapcsolattartó ugyanaz a személy legyen egy projekt esetében.
Azonban kapcsolattartó személyként olyan kollégát kell megjelölni, aki a projekt kidolgozásáért közvetlenül felelős lesz, ehhez a projekt vonatkozásában megfelelő szakmai felkészültséggel rendelkezik és a projekt kidolgozás folyamatában kellő mértékben részt tud venni. A pályázó hivatalos képviselője valószínűleg nem fog tudni közvetlenül kellő mértékben a projekttel foglalkozni, ezért gyakorlati szempontból célszerű nem őt megjelölni kapcsolattartóként.
A projekt megvalósulásának időtartama maximum mennyi idő lehet?
Ez a projekt jellegétől függ. Általános szabály, hogy a 2004-2006 között rendelkezésre álló források felhasználásával Magyarországnak legkésőbb 2008 végéig el kell számolnia az EU felé, tehát a projektek megvalósításának is le kell zárulnia eddig az időpontig.
A TEÁOR számra vonatkozó kérdés esetén az önkormányzatoknak melyik számot kell választaniuk?
Az önkormányzatok esetében a "75.11 általános közigazgatás" a választandó.
Abban az esetben, ha az adott szervezet alapítása 2003-ban történt, milyen adatokat kell megjelölni a pályázati formanyomtatványon a 2002-es adatokra vonatkozóan?
Mivel az ilyen szervezet értelemszerűen 2002-es adatokkal nem rendelkezhet, a 2003-as adatokat kérjük megjelölni.
Egy pályázó azonos pályázati ablakon belül adhat-e be több pályázatot (természetesen nem ugyanazzal a tervvel)?
Nincs megkötés, de szem előtt kell tartani azt is, hogy a pályázónak minden projektjét meg kell tudnia valósítani, melyhez megfelelő kapacitás (humán és pénzügyi) lesz szükséges.
Főiskolai Kar önállóan pályázhat-e?
Javasolt az anyaintézményen keresztül pályázni, világosan rögzítve, ki lesz pontosan a végső kedvezményezett.
Ki a projekt benyújtója, ha több település összefogásáról van szó?
Ebben az esetben is kell lennie egy fő pályázónak, amely az érintett települések egyike, és amely felelős a projekt végrehajtásáért, koordinációjáért.
Mi az önkormányzati tulajdonban lévő közszolgáltatást nyújtó vállalat definíciója?
Az önkormányzat képviselőtestülete által a feladatkörébe tartozó tevékenységek ellátására létrehozott önkormányzati intézmény, vállalat.
Mik a szinergikus hatások?
A szinergikus hatás együttes hatást jelent. Ugyanannak a célnak az eléréséhez több, egymást kiegészítő tevékenység hatékonyabban járulhat hozzá. Pl. közös cél lehet a térség turizmusának fellendítése, melyhez több, különböző projektgazda által benyújtott, egymást kiegészítő projekt is hozzájárulhat. Egy útépítési projekthez kapcsolódhat például közmunka program a térségben.
Több földrajzi egységet érintő projekt esetén az adatlapon melyik kerüljön megjelölésre?
A pályázati formanyomtatvány 2.3.1. pontjában azt a települést kell megjelölni, ahol a projekt megvalósul. Amennyiben ennek értelmezése problémát okoz (pl. több partner vesz részt a megvalósításban, a projekt több helyszínen valósul meg), kérjük, adja meg a megvalósulás elsődleges, legfontosabb helyszínét, vagy a projekt benyújtójának székhelyét. A 2.3.2. pontban szövegesen fejtse ki, milyen további településeket/megyéket/régiókat, földrajzi helyszíneket érint még a projekt megvalósítása.
Forrás: NFH
Vissza a gyakran ismételt kérdésekhez
Egyéb pályázatokkal kapcsolatos információ (PEA I.)
Ezen az oldalon összeállítottunk egy listát a Nemzeti Fejlesztési Hivatal telefonos információs központjába beérkezett és leggyakrabban feltett kérdéseiből.