2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A hamarosan induló Budapest Innopolisz Program három pólus programot fog majd össze, amelyek Budapest és a központi régió információtechnológiai fejlődését, a régió "egészségiparának" fejlesztését, illetve Budapest és környékének szennyvízkezelését és bioenergia-termelését szolgálják.

Demszky Gábor főpolgármester a pólus programokról tartott csütörtöki budapesti sajtótájékoztatón ismertette: az Innopoliszba tartozó három programból az úgynevezett "információs társadalom technológiái versenyképességi pólus program" 3 milliárd forint keretösszegben, az egészségipar fejlesztésére kidolgozott Medipólus program 15,2 milliárd forint, míg az Ökopólus projekt 5,2 milliárd forint összegben segíti az innovációt.

A főpolgármester kiemelte: ezekben a programokban az önkormányzat mellett az egyes felsőfokú oktatási intézmények, kutatóintézetek, illetve a magánvállalkozások összefogására számítanak.

A főpolgármester elmondta: a főváros elsősorban a csúcstechnológiai fejlesztésekre koncentrál, ezekben kiemelt szerephez jutnak a gyógyszeripari, gépipari, információ- és kommunikáció-technológiai, valamint a környezetvédelmi programok, az egészségfejlesztés összekapcsolva az információ-technológiával.

Demszky Gábor közölte: a főváros vezetése az idei iparűzési adóbevallási nyomtatványcsomaggal együtt egy úgy nevezett "kék levelet" juttat el a budapesti vállalkozásokhoz, ebben tájékoztatja őket az Budapest Innopolisz Program feltételeiről.

Demszky Gábor ismertette: az előzetes felmérések szerint 10-15 ezer vállalkozás pályázatára számíthat a főváros, ebből a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség által elfogadott három pólus program alapján mintegy ezer, ezerkétszáz vállalat kiválasztására kerülhet sor a Budapesti Vállalkozás-fejlesztési Központ segítségével.

Bajnai Gordon fejlesztéspolitikai kormánybiztos a tájékoztatón elmondta: a 2007-től induló uniós költségvetési ciklusban a gazdaságfejlesztési operatív program révén mintegy 600 milliárd forintnyi forrás jut az EU strukturális alapjaiból magyarországi vállalkozás-fejlesztési célokra, ebből Budapest 50 milliárd forintra számíthat. A cél az, hogy a különböző programok során a versenyszférában tevékenykedő magánvállalkozások is egyre inkább bekapcsolódjanak a kutatási, fejlesztési tevékenység finanszírozásába.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!