Demszky Gábor főpolgármester a pólus programokról tartott csütörtöki budapesti sajtótájékoztatón ismertette: az Innopoliszba tartozó három programból az úgynevezett "információs társadalom technológiái versenyképességi pólus program" 3 milliárd forint keretösszegben, az egészségipar fejlesztésére kidolgozott Medipólus program 15,2 milliárd forint, míg az Ökopólus projekt 5,2 milliárd forint összegben segíti az innovációt.
A főpolgármester kiemelte: ezekben a programokban az önkormányzat mellett az egyes felsőfokú oktatási intézmények, kutatóintézetek, illetve a magánvállalkozások összefogására számítanak.
A főpolgármester elmondta: a főváros elsősorban a csúcstechnológiai fejlesztésekre koncentrál, ezekben kiemelt szerephez jutnak a gyógyszeripari, gépipari, információ- és kommunikáció-technológiai, valamint a környezetvédelmi programok, az egészségfejlesztés összekapcsolva az információ-technológiával.
Demszky Gábor közölte: a főváros vezetése az idei iparűzési adóbevallási nyomtatványcsomaggal együtt egy úgy nevezett "kék levelet" juttat el a budapesti vállalkozásokhoz, ebben tájékoztatja őket az Budapest Innopolisz Program feltételeiről.
Demszky Gábor ismertette: az előzetes felmérések szerint 10-15 ezer vállalkozás pályázatára számíthat a főváros, ebből a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség által elfogadott három pólus program alapján mintegy ezer, ezerkétszáz vállalat kiválasztására kerülhet sor a Budapesti Vállalkozás-fejlesztési Központ segítségével.
Bajnai Gordon fejlesztéspolitikai kormánybiztos a tájékoztatón elmondta: a 2007-től induló uniós költségvetési ciklusban a gazdaságfejlesztési operatív program révén mintegy 600 milliárd forintnyi forrás jut az EU strukturális alapjaiból magyarországi vállalkozás-fejlesztési célokra, ebből Budapest 50 milliárd forintra számíthat. A cél az, hogy a különböző programok során a versenyszférában tevékenykedő magánvállalkozások is egyre inkább bekapcsolódjanak a kutatási, fejlesztési tevékenység finanszírozásába.