A technológiai fejlesztések intenzitását mérő listát jelenleg Dánia vezeti, utána pedig Svédország következik. Az USA az első helyről a hetedikre esett vissza, amiért elsősorban a törvényi és politikai környezet megváltozása okolható - állapítja meg a tanulmány.
Az elemzés szerint azokban az országokban tapasztalható a versenyképesség növekedése, amelyekben a megfelelő infrastrukturális háttér mellett a kormányzat megteremtette a fejlődés kereteit is.
Annak ellenére, hogy az USA elvesztette vezető pozícióját, még mindig nagyon jól áll az oktatás és az ipar együttműködésének területén. A piaci környezet, azaz az innovációba fektetett tőke még mindig kimagasló az országban - közölte a tanulmány.
Dánia főleg a kiterjedt e-ügyintézésnek köszönheti sikerét, de meghatározó jelentőségű a piaci liberalizáció előrehaladása, főleg a távközlési ipar területén - közölte a Világgazdasági Fórum közgazdásza a BBC-vel. A tanulmány megállapítja még, hogy miközben a csendes-óceáni térség fejlődése töretlen, India és Kína innovációs szempontú fejlődése lelassult.