A csökkentésre legalább akkora hangsúlyt kell helyezni, mint az adaptációra - vetett ellen Nemes Csaba, a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium főosztályvezetője. Igenis van közgazdasági haszna a kibocsátás-csökkentésnek - jelentette ki. Elég az energiahatékonyságra gondolni, amelynek nyomán egységnyi energiából több termék jön létre. Megjegyezte, hogy hiába elenyésző az ország által kibocsátott szén-dioxid mennyisége a globális kibocsátásokon belül, az ország versenyhátrányt szenved, ha nem veszi komolyan a csökkentési kötelezettségeket.
Szvetnik Antal hiányolta a klímaváltozás kapcsán a komoly világgazdasági értékeléseket, amelyek alapján reális képet lehetne alkotni a kibocsátás-csökkentés következményeiről.
A modellek durva felbontóképessége miatt Magyarország számára helytálló következtetéseket nehéz levonni - jegyezte meg. Nemes Csaba utalt a tavaly ősszel nyilvánosságra hozott brit Stern-jelentésre, ami közgazdaságilag vizsgálja a kérdést. A Világbank korábbi közgazdásza által készített munka világosan rámutat arra, hogy a csökkentés jóval olcsóbb a tétlenségnél.