Felsmann Balázs úgy vélte, a széndioxid-kibocsátás csökkentésével kapcsolatos bejelentések nagy előrelépést jelentenek, mert "ez alapvetően tematizálhatja az Európai Unió új energiastratégiáját". Energetikai szempontból ugyanis a kibocsátás visszafogása három úton lehetséges: a megújuló energiaforrások növekvő hasznosítása révén, úgynevezett tisztaszén-technológiákkal (kevésbé szennyező erőművekkel), valamint az atomenergia segítségével.
Utóbbiról elmondta, a magyar álláspont szerint e nélkül nem teljesíthetők a széndioxid-kibocsátás csökkentését célzó célkitűzések. Fontosnak tartotta, hogy az atomenergia alkalmazását ellenző nyilatkozatok most nem hangzottak el.
Külön szerv vizsgálja az energiaellátás biztonságát
Felszólalásában a szakállamtitkár üdvözölte, hogy az Európai Bizottság szervezetén belül létrejön az a szerv, amely az energiaellátás biztonságának vizsgálatában lesz illetékes. Elsősorban közös tudásbázisról van szó, illetve a váratlan események kezelésében tevékenykedő bizottságról. Nem titkolt magyar törekvés ugyanakkor, hogy az ezzel foglalkozó szerv ne a bizottságon belül, hanem önálló uniós ügynökségként jöjjön létre - Magyarország szívesen pályázna is ennek székhelyéül.
Glos az ülést követően úgy fogalmazott, hogy a miniszterek megvetették a közös uniós energiapiac alapjait. Abban mindazonáltal nem született egyetértés, hogy a nagy energiacégeket fel kell-e darabolni.