Hamvas István ezt azzal indokolta, hogy atomenergetika nélkül az ország villamosenergia-ellátása nem megoldható, mert bár más energiaforrások is felhasználhatók, a termelés bázisa atomenergiával biztosítható.
Hozzátette, egy új atomerőmű felépítése sok időt igényel. Ha az előkészületek a jelenlegi jogszabályokat betartva, a technikai lehetőségeket figyelembe véve most elkezdődnének, üzembe helyezése 2020 előtt akkor sem lehetséges.
Hamvas István úgy vélte: az előkészületek megkezdése sürgős lenne, hogy Magyarországnak időben, a paksi erőmű meghosszabbított üzemidejének vége előtt megfelelő villamosenergia-kapacitása legyen, s közben teljesítse a kiotói egyezményben és az Európai Unió tagjaként a szén-dioxid kibocsátás csökkentésével kapcsolatos vállalásait.
A műszaki vezérigazgató-helyettes a Paksi Atomerőmű üzemidejének 20-25 évvel történő és mintegy 172 milliárd forint összköltségű meghosszabbításával kapcsolatban arról tájékoztatott, hogy a program előkészítése folyamatos, a vállalat tavaly megkapta a környezetvédelmi engedélyt, jelenleg elemző munkákat végez.
A szakember a blokkok nyolc százalékos teljesítménynöveléséről annyit közölt, hogy az ehhez szükséges munkákat a négyes blokkon már tavaly elvégezték, idén és jövőre az egyes blokk van soron, 2009-ben pedig a kettes és a hármas. Így a blokkok összteljesítménye mintegy kétezer megawatt lesz.