2p

Az Uniós források már rendelkezésre állnak, csak éppen igénybe kellene venni azokat. Igaz a hatékony működéshez ki kellene építeni az adminisztrációt és jó pályáztatok kellenének. Ám ezen a téren komoly lemaradásban vagyunk.

A csatlakozó államokban, így Magyarországon most a kormány és a törvényhozás haladéktalan intézkedésein múlik, vajon január elsejétől kezdve kaphatnak-e uniós pénzt a rászoruló régiók munkahelyteremtésre, gazdaságuk élénkítésére, versenyképességük növelésére.

Nem lehet tovább késlekedni - vonja le a fő, alig burkoltan bíráló jellegű következtetést a Brüsszeli Bizottság a tíz csatlakozó állam fölkészüléséről a tekintetben, mennyire képesek fogadni és fölhasználni a nekik járó közösségi támogatások túlnyomó részét kitevő pénzeket.

Ezeket a pénzeket az uniós költségvetés ma már együttesen legnagyobb tételét jelentő strukturális alapokból gazdasági és szociális fölzárkóztatásra, a kohéziós alapból pedig környezetvédelmi és infrastruktúrális beruházásokra kaphatnák a csatlakozók. A föltétele, ennek megfelelő jogi és államigazgatási adminisztrációs keret, ami biztosítja egyrészt, hogy az illető államok önmaguknak hasznosan, hatékonyan használják föl e pénzeket, másrészt, hogy ne sérüljenek az Európai Unió, mint közösség anyagi érdekei.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!