2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Hamarosan új tulajdonosa lesz a szombathelyi székhelyű Falco Forgácslapgyártó Zrt.-nek. A tavaly már több mint 18 milliárd forint nettó árbevételt elérő cég az osztrák Constatia faipari csoportjának értékesítését követően, az ugyancsak osztrák Kronospan Holdings birtokába kerülhet, számol be a Napi Gazdaság.

A Kronospan évi hárommilliárd eurós forgalommal Európa egyik legnagyobb falemezgyártója. A lehetséges tulajdonosváltás tényét a Falcónál is megerősítették, ám a tranzakciót nem kívánták kommentálni. A két cég között már tavaly nyár óta folynak tárgyalások arról, hogy a mohácsi farostlemez gyár révén Magyarországon már több éve jelen lévő Kronospan megvásárolja a Constantia valamennyi falemezgyártó üzemét.

A salzburgi székhelyű Kronospan Holdings - amelynek az Egyesült Államokban, Kínában és Romániában is van gyártóbázisa - az elmúlt időszakban több mint tízmilliárd forintot költött a mohácsi székhelyű Kronospan-Mofa Kft. által működtetett farostlemezgyár fejlesztésére. Osztrák lapértesülések szerint ha az Európai Unió Versenytanácsa jóváhagyja a tranzakcióit, a tulajdonosváltásra néhány hónapon belül sor kerülhet.

A jelenleg 440 dolgozót foglalkoztató, termékeinek több mint 70 százalékát külföldön értékesítő Falco 51 százalékos részvénycsomagja még 1995-ben került a Constantia tulajdonába. Nem sokkal később az osztrák cég újabb 33 százalékos részesedést vásárolt a társaságban. A Falco a korábbi évhez képest tavaly több mint hárommilliárd forinttal növelte nettó árbevételét, s hozzákezdett egy évente ötmillió köbméter gáz kiváltására alkalmas, az üzemben keletkező fahulladékot hasznosító energiatermelő rendszer kiépítéséhez.

Ezzel párhuzamosan a Délkelet-Európában is egyre jelentősebb pozíciókat szerző cég döntött egy több mint 15 milliárd forint értékű kapacitásbővítő program megvalósításáról is. A Falco a hatékonyság növelése érdekében tavaly bezárta szentgotthárdi gyárát, a termelést egy több mint félmilliárdos költséggel felépített új szombathelyi üzembe telepítették. A társaság az elmúlt években átlagosan egymilliárd forint feletti adózás előtti eredményt produkált, írja a Napi Gazdaság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!