2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Hamarosan új tulajdonosa lesz a szombathelyi székhelyű Falco Forgácslapgyártó Zrt.-nek. A tavaly már több mint 18 milliárd forint nettó árbevételt elérő cég az osztrák Constatia faipari csoportjának értékesítését követően, az ugyancsak osztrák Kronospan Holdings birtokába kerülhet, számol be a Napi Gazdaság.

A Kronospan évi hárommilliárd eurós forgalommal Európa egyik legnagyobb falemezgyártója. A lehetséges tulajdonosváltás tényét a Falcónál is megerősítették, ám a tranzakciót nem kívánták kommentálni. A két cég között már tavaly nyár óta folynak tárgyalások arról, hogy a mohácsi farostlemez gyár révén Magyarországon már több éve jelen lévő Kronospan megvásárolja a Constantia valamennyi falemezgyártó üzemét.

A salzburgi székhelyű Kronospan Holdings - amelynek az Egyesült Államokban, Kínában és Romániában is van gyártóbázisa - az elmúlt időszakban több mint tízmilliárd forintot költött a mohácsi székhelyű Kronospan-Mofa Kft. által működtetett farostlemezgyár fejlesztésére. Osztrák lapértesülések szerint ha az Európai Unió Versenytanácsa jóváhagyja a tranzakcióit, a tulajdonosváltásra néhány hónapon belül sor kerülhet.

A jelenleg 440 dolgozót foglalkoztató, termékeinek több mint 70 százalékát külföldön értékesítő Falco 51 százalékos részvénycsomagja még 1995-ben került a Constantia tulajdonába. Nem sokkal később az osztrák cég újabb 33 százalékos részesedést vásárolt a társaságban. A Falco a korábbi évhez képest tavaly több mint hárommilliárd forinttal növelte nettó árbevételét, s hozzákezdett egy évente ötmillió köbméter gáz kiváltására alkalmas, az üzemben keletkező fahulladékot hasznosító energiatermelő rendszer kiépítéséhez.

Ezzel párhuzamosan a Délkelet-Európában is egyre jelentősebb pozíciókat szerző cég döntött egy több mint 15 milliárd forint értékű kapacitásbővítő program megvalósításáról is. A Falco a hatékonyság növelése érdekében tavaly bezárta szentgotthárdi gyárát, a termelést egy több mint félmilliárdos költséggel felépített új szombathelyi üzembe telepítették. A társaság az elmúlt években átlagosan egymilliárd forint feletti adózás előtti eredményt produkált, írja a Napi Gazdaság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!