Elemzők szerint a rugalmas munkaidővel mind a munkavállaló, mind a munkáltató jól jár. A dolgozónak összességében javulni fog a közérzete, hiszen szabadabban alakíthatja magánéletét, alkalmazkodhat barátjához vagy családjához, nem kell szükségszerűen kihagynia a délelőtti pikniket vagy a délutáni mozizást.
Ha mindez némi önfegyelemmel is párosul, úgy a rugalmasság nem torkollik anarchiába. Sőt, a német családügyi minisztérium felmérése szerint a flexibilis munkaidőt alkalmazó vállalatoknál a szokásosnál kisebb a fluktuáció és kevesebbszer mennek a dolgozók betegszabadságra. Összességében tehát fokozottan motivált, dinamikus és életvidám munkatársakat kap cserébe a cég, ami fontos alapként szolgál a sikerhez vezető úton.
S mindez nem csupán elmélet: egy 1500 főt foglalkoztató vállalat évente akár 375 ezer eurót is megtakaríthat azáltal, hogy flexibilis és családbarát munkafeltételeket teremt dolgozóinak.
Ráadásul Nyugat-Európában a cégek minderre rá is fognak kényszerülni néhány éven belül. A társadalom elöregedése miatt ugyanis egyre kisebb lesz a kínálat a képzett munkaerőből, s így a jó szakemberek már megengedhetik maguknak, hogy csak olyan helyre szegődjenek el, amely nem ragaszkodik körömszakadtáig a napi fix munkaidő menetrendszerinti abszolválásához, és ezáltal is hozzájárul az emberközeli munkahelyi klíma megteremtéséhez.
(Menedzsment Fórum)