Azok, akik stresszesnek tartották a munkahelyüket a felmérés kérdésére válaszolva, átlagosan 9,12 napot voltak fizetett szabadságon a 2003-as évben. A pszichoszomatikus betegségek a hajszolt munkatempóval, a negatív vezetői stílussal, a nehezen megvalósíthetó célkitűzésekkel vannak leginkább összefüggésben.
A közszférában dolgozók átlagosan 10,7 napot vettek ki betegség miatt Nagy-Britanniában, míg 7,8 nap betegszabadság jellemezte a versenyszférában dolgozókat. A leggyakoribb betegségokok a megfázás és az influenza volt, de ezek gyakrabban bekövetkeznek azoknál, akik lelkileg megviseltek a munkahelyi viszonyok miatt.
A múlt évben 88 fontra emelkedett a megbetegedések miatti, egy munkavállalóra eső költség a korábbi 67 fontról. A legtöbb kivett betegszabadság az élelmiszeriparban, a dohányiparban és a szállítmányozásban volt jellemző, ahol évente 12 napra esik ki a munkából egy átlagos alkalmazott. Az egézsségügyben évente átlagosan 11 napig betegek az alkalmazottak, a kormányzati szférában dolgozókra pedig 11,6 nap jellemző. A tanácsadó cégek munkatársai csak 5,5 napot töltenek otthon betegszabadságon egy évben, és szintén fittebbek a telekommunikációban dolgozók, évi hét kivett nappal.
Betegesebbek a stresszes alkalmazottak
Sok esetben a stressz a fő ok, amiért az alkalmazottak betegszabadságot vesznek ki, derül ki a Staff kutatóintézet felméréséből.