1p

Tényleg elhozza a Kánaánt Trump az Orbán-kormánynak?
És a békét Ukrajnában?
Fordulat jön az európai bevándorlás-politikában?

Online Klasszis Klub élőben Káncz Csabával!

2025. február 19. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Megszületett a BKV-nál a bérmegállapodás, a pénteken tartott plenáris ülésen a munkáltatói és munkavállalói oldal képviselői megállapodtak a 2025-ös béremelés mértékéről – közölte a BKV Zrt.

Közleményükben azt írják: a megállapodás főbb irányvonalait a főváros és 15 szakszervezet között létrejött, a Fővárosi Közgyűlés által elfogadott, öt évre szóló bér- és foglalkoztatáspolitikai megállapodás határozza meg, és 8+1 százalékos mértékű emelést tartalmaz.

Hozzátették: a menedzsment és a szakszervezetek közösen megfogalmazott célja volt az általános, százalékos mértékű béremelés, és ennek megfelelően idén 8 százalékkal emelkedik a BKV-s munkavállalók alapbére. A plusz 1 százalék ezen felül egyebek mellett rendelkezik a Budapest-pótlék, valamint a munkavállalóknak kifizetett év végi utalvány összegének emeléséről, és a BKV-nál munkával eltöltött éveket jutalmazó „szenioritási rendszer” fenntartásáról.

A munkavállalók februárban már az emelt összegű bért kapják.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!