3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Palkovics László miniszternek az alapítvánnyal kell támogatási szerződést kötnie, mégpedig azonnal.

Miközben tart a patthelyzet a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, mert a diákok és a tanárok nem fogadják el a felülről rájuk erőszakolt intézményi átalakítást, a kormány arról döntött, hogy 3 milliárd forintot bocsát az SZFE rendelkezésére. Erről már tett bejelentést Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter egy október eleji Kormányinfón, tegnap este pedig a Magyar Közlönyben jelent meg az erről szóló határozat, vagyis immár hivatalos a döntés.

Patthelyzet alakult ki (Forrás: facebook)
Patthelyzet alakult ki (Forrás: facebook)

A közlöny szerint az egyetem a pénzt a színház- és filmművészeti képzés XXI. századi követelményeknek való megfeleléshez szükséges fejlesztésekre kapja. A 3 milliárd forintot az Innovációs és Technológiai Minisztérium büdzséjén belül a vagyonkezelő alapítvány által fenntartott intézmény feladatainak támogatására szolgáló keretből biztosítják. A határozat felszólítja a minisztert - Palkovics Lászlót -, hogy ennek érdekében kössön támogatási szerződést az alapítvánnyal.

Azzal az alapítvánnyal, amelynek a mandátumát kétségbe vonják a diákok, hiányolva a párbeszédet az intézményi átalakításból, valamint a konszenzus hiányát az alapítványi, kuratóriumi munkában szerepet kapó személyeket illetően. Az alapítvány mögött álló kuratórium vezetője Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház igazgatója, az egyetmhez delegált kancellár pedig a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről érkezett Szarka Gábor, akiket politikai elfogultsággal vádolnak a protestálók. Utóbbiról olyan értesülései vannak lapunknak, hogy a közszolgálati egyetemen is hasonló megítélés alá esett, kollégái igyekeztek kerülni a politikai állásfoglalást a társaságában, mert erősnek tartották a beágyazottságát a kormányzathoz.

A támogatásról a hónap elején azt mondta Gulyás Gergely, hogy a 3 milliárd forint több mint a kétszerese az egyetem jelenlegi költségvetésének. Ebből az összegből 1,5 milliárd forint jut képzésre, 500 millió forint infrastruktúra-fejlesztésre, 200 millió forint bérfejlesztésre, a maradékból pedig futja pedig új campus építésére, bérlésre, illetve tartalékképzésre.

A döntés végrehajtásának nincs határideje, a minisztereknek (köztük a költségvetés felett őrködő pénzügyminiszternek) azonnal kell intézkednie.

Eközben az egyetem falain belül tart a kiszorítósdi. Az egyetem friss vezetése előrehozott őszi szünet és ezzel összefüggésben karbantartási munkák elrendelésével igyekszik birtokba venni az egyetem tanulói blokád alatt álló épületeit. Teremről teremre haladva folyik a térnyerés.

Lapunk ebben a videóban elemezte a helyzetet, arra jutva, hogy az alapítványi struktúra nagy szabadságot ad az érintetteknek a közbeszerzések lebonyolítása során.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!