A 8,2 milliárd forint 3 év alatt használható fel, a finanszírozást 75 százalékban az Európai Unió, 25 százalékban a magyar költségvetés vállalja. A mostani előkészítő szakaszban pályázónként 4,5-12 millió forint támogatás nyerhető el, a megvalósító szakaszban pedig 63-382 millió forint.
A kiírás szerint legkevesebb 3 és legtöbb 8 tagból álló partnerségi csoportok adhattak be pályázatot. A partnerségi csoportokban non profit szervezetek, így egyházak, egyesületek, szakszervezetek, köztestületek, alapítványok, közhasznú társaságok, valamint költségvetési szervek, intézmények, illetve vállalkozások vehetnek részt.
A hátrányos helyzetű személyek felzárkóztatását, esélyegyenlőségét szolgáló újszerű, innovatív programokat 3 év alatt kell végrehajtani, ebből fél év lehet az előkészítő szakasz.
A magyar pályázó csoportoknak fel kell venniük a kapcsolatot hasonló külföldi partnerségekkel, hasznosítva az ottani tapasztalatokat, illetve a program során saját tapasztalataikat is tovább kell adniuk.
A pályázatokat 4 kategóriában fogadták. Az egyik pályázati kör a hátrányos helyzetű munkanélküliek, inaktívak munkaerőpiaci beilleszkedéséhez, visszailleszkedéséhez kíván segítséget adni. Ennek része lehet képzés, foglalkoztatás, szociális szolgáltatás.
A másik kör hasonló célból a felnőttképzésre, a befogadó típusú unkahely előnyeinek kihasználására törekszik. Pályázhattak a csoportok a nők esélyegyenlőségét javító programokkal is. A pályázati célok között szerepelt még a bevándorló személyek társadalmi, munkaerőpiaci integrációjának elősegítése is. (MTI)
8,2 milliárd hátrányos helyzetűek foglalkoztatására
Lezárult a hátrányos helyzetűek felzárkóztatását 8,2 milliárd forint felhasználásával, nemzetközi együttműködés keretében elősegítő Equal program első fordulója, a 39 nyertes pályázó elkezdheti a részletes programok kidolgozását, a kapcsolatfelvételt a külföldi partnerekkel - tájékoztatott az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány.