2p

A Hitachi japán erőművi berendezéseket is gyártó vállalat és a General Eletric két atomreaktort szándékozik felépíteni az Egyesült Államokban. A mintegy 5,2 milliárd dollár értékű projekt terve érzékelteti, hogy az érdeklődés - az emelkedő olajárak időszakában - egyre inkább az atomenergetikai fejlesztések irányába fordul.

A végleges megállapodást a két vállalat a részletek kidolgozása után 2007-ben, vagy 2008-ban kívánja aláírni, a reaktorok pedig 2014-ben kezdenének működni Texas államban, Houston közelében. A megrendelő az NRG Energy energetikai szolgáltató vállalat.

A Hitachi a projekt kivitelezésére pályázó riválisaival szemben oly módon kíván előnyösebb helyzetbe kerülni, hogy a General Electric-kel szövetkezik. A Toshiba Corp. nemrégiben vásárolta fel a Westinghouse Electronic-ot, és a célkitűzése az, hogy a világ első számú atomenergetikai berendezés gyártó cégévé váljék.

Az amerikai hazai - és a Kínában, de másutt is - növekvő áramigények mérlegelése alapján George W. Bush elnök tavaly írta alá az atomerőművi fejlesztéseket ösztönző törvényt. Ez is vonzóvá tette az atomenergiát a biztonsági aggodalmak ellenére is.

Jelenleg az USA-ban 100 atomerőmű működik 31 államban, de új reaktorra 1973 óta nem adtak fel megrendelést. Az ország a villamosenergia szükségletét jelenleg 20 százalékban atomerőművek révén elégíti ki.

MTI / Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!