A listát, amelyre 18 milliárd forintos árbevétellel lehetett felkerülni, a Mol és az Audi vezeti - írta a Világgazdaság. A Mol nettó árbevétele ugyan második éve stagnál, így is magabiztosan vezeti a listát. Az olajtársaság 2002-ben 1159 milliárd forintos bevételt realizált. Az Audi nettó árbevétele 838 milliárd forint volt.
A képzeletbeli dobogó harmadik fokára a Flextronics International Kft. került. A vállalat értékesítése 2002-ben közel 750 millió forintra rúgott. A cég foglalkoztatotti létszáma kilencezer főre rúgott.
A korábbi bronzérmes Philips Magyarország, egyes tevékenységek leépítése miatt jelentősen visszaeső értékesítéséssel kellett, hogy számoljon, így ötödikek lettek 2002-ben. A negyedik helyezett a Matáv Rt. lett, igaz az az átlagosnál gyorsabban növekedést ért el.
A top tízben a Magyar Villamos Művek, a Co-op Hungary és a GE Hungary, a Parnusgáz és a tavalyi hatodik helyről tizedikre visszacsúszott IBM Storage Kft. áll.
Az elit társaságok összesített profitja az inflációval azonos arányban nőtt, ugyanakkor összesített adózás előtti eredménye 30 százalékkal emelkedett, elérve a 760 milliárd forintot.
A lista értékét csökkenti, hogy néhány cég, így a tavalyi nyolcadik Nokia Komárom Kft., a Sony Hungária Kft, és a Benetton Kft. elzárkózott az adatszolgáltatástól, így saját kérésüknek megfelelően nem kerültek fel a listára - írta a Világgazdaság.
A Mol a legnagyobb hazai vállalat
A Figyelő gondozásában megjelent, Magyarország 200 legnagyobb árbevételű cégét tartalmazó TOP 200 kiadvány alapján a tavalyi évben 30 százalékkal nőtt a magyarországi elit cégek együttes eredménye, miközben árbevétele stagnált.