A Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) a hazai innovációs menedzser képzés elterjesztése, kiszélesítése érdekében − a GKM támogatásával − ebben a kézikönyvben foglalta össze eddigi elméleti és gyakorlati tapasztalatait.
Meggyőződésünk, hogy hazánkban is a gazdasági fejlődés kulcs-szereplői az innovációs menedzserek. Erőfeszítéseik eredményezik az új termékek és technológiák bevezetését, az új piacok meghódítását. A hazai innovációs folyamatok sajnos lassúak, s ennek részben a képzett innovációs szakemberek csekély száma is az oka. Ezért is teszünk kísérletet az innovációs menedzserek munkásságához szükséges legfontosabb elméleti, valamint gyakorlati ismeretek lényegre törő bemutatására.
Munkánkat felsőfokú végzettséggel, elsősorban műszaki, természettudományi diplomával rendelkező szakembereknek ajánljuk. A szerkesztés során az innovációs folyamatok gazdasági összefüggéseinek átfogó megvilágítására törekedtünk. Egyaránt feladatunknak tartottuk az alapvető ismeretek összefoglalását, a friss (hazai és nemzetközi) kutatási, szakirodalmi eredmények áttekintését, illetve a gyakorlati tapszatalatok összefoglalását. Az egyes résztémában elmélyülni kívánók számára viszonylag széles körű szakirodalmi hivatkozásokat is adunk.
A kézikönyv végleges változata a Magyar Innovációs Szövetség elnökségének szakmai vitáját követően, az ott elhangzott javaslatok figyelembevételével, továbbá, az előzetes opponenseknek felkért dr. Balogh Tamás, dr. Buzás Norbert és prof. Szintay István észrevételei alapján került véglegesítésre.
Az első négy fejezet fő feladata az alapvetés, ezt az innováció menedzsment hat kiemelkedő fontosságú feladatának részletesebb bemutatása követi, végül az elemzéseket a pályázással kapcsolatos két gyakorlati ismereteket adó fejezet zárja.
Azt reméljük, hogy kézikönyvünk tanulmányozása segíti majd az innovációval foglalkozó szakemberek munkáját - és a magyar nemzetgazdaság előrehaladását.