2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az Európai Bizottság aggódik az I. Nemzeti fejlesztési terv (I. NFT) 2004-2006-os programjainak esedékes pénzügyi teljesítései miatt - értesült a Világgazdaság. A legutóbbi, októberi egyeztetések során a brüsszeli testület illetékesei figyelmeztették a magyar hatóságokat: olyan tervezési és program-végrehajtási kapacitást kell kialakítani, amely képes kezelni a 2007 és 2013 között a 2004-2006-os keretnél több mint háromszor nagyobb strukturális és kohéziós támogatásokat.

Az október közepén lezajlott konzultáción az I. NFT végrehajtásának kedvezőtlen tapasztalatai nyomán szó volt az abszorpciós képesség biztosításának szükségességéről, valamint a 2007 és 2013 közötti időszakot átölelő II. NFT-ben kidolgozandó operatív programok számáról és azok célorientált jellegéről is - tudta meg lapunk az Európai Bizottság regionális főigazgatóságától. A brüsszeli testület illetékesei hangsúlyozták azonban, hogy az októberi találkozóval csak elindult a párbeszéd a 2007 utáni referenciakeretről Magyarország hatóságai és a bizottság képviselői között, azzal a céllal, hogy a terv elkészüljön 2006 első hónapjaira.

Másképp látják a hazai illetékesek a kérdést. "A II. NFT az Európai Bizottsággal partnerségben készül, természetes, hogy konzultálunk, és ilyenkor észrevételek hangzanak el" - hangsúlyozta Szaló Péter, a Nemzeti Fejlesztési Hivatal (NFH) elnöke. Brüsszel észrevételei arra irányulnak, hogy hatékony rendszere legyen a közösségi források felhasználásának Magyarországon - tette hozzá.

Mindenkor - még a komoly kritikánál is - a segítő szándék vezérli az Európai Bizottság illetékeseit, hogy a rendelkezésre álló pénzeket gyorsan, hatékonyan és európai hozzáadott értéket létrehozva költsék el a tagállamok - állítja Balázs Péter, Magyarország első EU-biztosa, aki Danuta Hübner elődje volt Brüsszelben. Szerinte az is természetes, hogy amikor többletforrás tűnik fel a láthatáron, sokan tartanak rá igényt. Bölcsen kell tehát rangsorolni, és kategorizálni kell az ágazati, regionális és politikai prioritások között - idézi a Világgazdaság a szakembert.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!