Az MTI-hez eljuttatott közlemény emlékeztet arra, hogy az újonnan csatlakozott országok közül Magyarországon hirdették meg elsőként a strukturális alapok által támogatott pályázatokat, a legtöbb új tagország csak a 2004. májusi csatlakozást követően írta ki azokat.
A több mint húszezer beérkezett pályázatból mostanáig mintegy tizennégyezer esetben született döntés, és ezek közül megközelítően hétezer pozitív eredménnyel. A sikeres pályázatokra eddig a hároméves keret mintegy felét, összesen 320 milliárd forintot kötöttek le. Csaknem ötezer pályázatot az igénylő visszalépése, illetve formai, vagy alaki hiba miatt utasítottak el, míg a tartalmi okokból nem támogatott művek száma kétezer darabra tehető.
Az első kifizetések 2004. szeptemberében történtek, és azóta is folyamatosan zajlanak. Eddig összesen több mint tízmilliárd forintot utaltak át a nyertes pályázóknak. A közlemény szerint a rendszer teljesítménye nemzetközi összehasonlításban is kiállja a próbát, a tíz újonnan csatlakozott ország között minden tekintetben dobogós helyen áll Magyarország.
A hivatal közlése szerint az uniós tagság lehetőséget ad a magyar gazdaság versenyképességének, teljesítőképességének növeléséhez, a felzárkózás elősegítéséhez, a kohézió erősítéséhez.
(MTI)
Egy év alatt hétezer sikeres pályázat született
Az európai uniós csatlakozás első éves évfordulójáig Magyarországon több mint húszezer pályázat érkezett be az Európai Unió Strukturális Alapjaiból folyósított közösségi támogatásokra, ebből eddig megközelítőleg hétezerről született pozitív döntés - közölte az európai ügyekért felelős tárca nélküli miniszter hivatalának sajtótitkársága pénteken.