[ajanlo=480][igazitas=left/]A cégek ritkán keresik a kollégáikat elhanyagoló, főleg egyedül dolgozó munkatársakat, inkább csapatjátékosokra van szükségük. A kiváló kvalitású szakemberek esetében azonban sokszor még a HR-szakemberek sem bánják, hogy külön energiát kell fordítani a magányuk feloldására.
A munkáltató részéről megoldást jelenthet, ha az ilyen típusú emberek leendő vezetője végiggondolja, hogyan is bővíti vagy szűkíti a munkakört, hogy az minél jobban lefedjen egy konkrét munkafolyamatot. Az általánostól eltérő, rugalmasabb munkaidő-beosztás teret ad a munkavállalónak az önállóságra. A magányos farkasok integrálásában segíthet az is, ha szűk létszámú projektek vezetését bízzák az egyedül hatékonyan dolgozó munkatársra.
Pintér Mónika HR-szakember szerint a "magányos farkas" hasznos tagja lehet a csapatnak, ha nem hagyjuk hogy elszigetelődjön a többiektől. Ezt segíti, ha a vezető rendszeres visszajelzést ad számára, még akkor is, ha ez fokozottabb odafigyelést igényel a főnök részéről.
Más vélemények szerint nincs szükség arra, hogy a magányosakat csapatjátékossá tegye a cég, s ha mégis erre vállalkozik egy HR-szakember, azt nagyon óvatosan szabad csak tennie. Ha egyedül dolgozó embereket próbálunk integrálni a közösségbe, azzal az elbizonytalanodásukat, kudarcélményeiket fokozzuk, vagyis jobb, ha ilyennek fogadjuk el őket - számol be a Világgazdaság.
Egy magányos farkas is lehet jó szakember
A rugalmas munkabeosztás, kutatói vagy kreatív állások, önálló projektekben való alkalmazás egyaránt segítheti, hogy a magányos farkas típusú munkatársak csapatjátékosokká váljanak. Ám a legbölcsebben akkor jár el egy vállalat, ha nem próbálja meg integrálni a különcöket, hanem úgy fogadják el őket, ahogy vannak - írja a Világgazdaság.