A labort regionális mintaprojekt keretében létesítették. A projekt megvalósítói innovációs szolgáltatást nyújtanak a térség kis- és közepes vállalkozóinak, számukra útmutatást adnak az elektromos és elektronikai hulladék feldolgozás lehetőségeiről. Ezzel összefüggésben elvégzik a szükséges gazdaságossági számításokat, elkészítik a bontási utasításokat.
Budavári László a projekt hátteréről elmondta: az európai uniós tag Magyarország környezetvédelem iránti kötelezettségei a használt elektromos és elektronikai készülékek környezetbarát feldolgozására is kiterjednek. A vonatkozó kormányrendelet az EU direktívával megegyezően 2008-ra személyenként négy kilogramm elektromos és elektronikai berendezésből származó hulladék visszagyűjtését irányozza elő. Ez 40 ezer tonna éves mennyiségnek felel meg.
Becslések szerint Magyarországon évente 80-120 ezer tonna elektromos és elektronikai hulladék keletkezik. Félő, hogy a növekedés üteme meghaladja a probléma megoldásának ütemét, ezért van szükség széleskörű, határon átnyúló információ és technológia átadásra, kutatás-fejlesztési együttműködésre. E tekintetben a közvetítő szerepet is vállalja a projektet végrehajtó Innonet.
MTI / Menedzsment Fórum
Elektronikai bontó lesz Győrben
Elektronikai készülékek bontására kísérleti labort létesített az Innonet Innovációs és Technológiai Központ Kht. Győrött a Baross Gábor regionális innovációs alapból nyert 13 millió forintos pályázati forrás támogatásával.