A támogatásból megvásárolt program a termelés összes lépcsőfokát ellenőrzi. A rendszeren keresztül érkeznek a megrendelések a tükrökre. A program az igények alapján felméri a meglévő alkatrészkészletet, és ha szükséges, akkor intézkedik azok beszerzéséről is. Jelzi, hogy honnan és mennyi eszközt kell rendelni.
A raktárkészletet is ez a program kezeli, pontosan lebontva, hogy melyik polcról mikor mit kell levenni ahhoz, hogy például az Opel Zafírák időben megkapják az erre az évre megrendelt háromszázezer darab visszapillantó tükröt. A gyártósorokat és a melléjük felvett embereket nem lehetett volna munkába állítani, ha nem kerül kialakításra új logisztikai rendszer. A megvásárlásához a támogatás elnyerése kulcsfontosságú volt.
"Figyelni kell folyamatosan, hogy éppen mire lehet pályázni. Más NFT pályázatot is beadtunk már, és azzal is nyertünk" - tette hozzá. A cégnél úgy érezték, hogy senki nem rendelkezett megfelelő pályázatírói tapasztalattal, ezért egy tanácsadó céget kértek fel a pályázati anyagok megírásához. Reifessen szerint ez jó megoldás lehet más cégek számára is, ha nem rendelkeznek
olyan személlyel, akinek elég ideje és felkészültsége van a pályázat elkészítéséhez.
A SAPU német tulajdonban van, és elsősorban a német piacra termel, de az ott dolgozók magyarok, és a beszállítók között is több magyar cég található. Az elkészült tükröket pedig egész Európában használják az autósok.
Forrás: Nemzeti Fejlesztési Hivatal
Európa autógyáraiba szállít a hazai tükörgyártó
Mosonszolnok határában napról napra nő a kamionforgalom. A SAPU nevű gyár elé parkolnak sorban, hogy elszállítsák az ott készülő visszapillantó és külső tükröket Európa különböző autógyáraiba. A régi termelésirányítási rendszert a cég a Nemzeti Fejlesztési Terv keretében nyert támogatásból cserélte le.