A magyar gazdaság lényegében már illeszkedett az unió gazdaságába. Ez a folyamat előbb kezdődött, mint a jogi integráció, hiszen az egykor önellátásra berendezkedett Magyarország kivitelének háromnegyede már az uniós országokban talál gazdára, behozatalunknak pedig 58 százaléka származik ezekből az országokból - idézte a gazdasági minisztert a Magyar Rádió.
Csillag István emlékeztetett arra, hogy mára gyakorlatilag kiépült az integrációs intézményrendszer, így számíthatunk arra, hogy a csatlakozás után hasznosítani tudjuk a strukturális alapokból érkező forrásokat. Összességében tehát Magyarország az elmúlt években fogadni tudta a beérkező működőtőkét. Jelenleg és a jövőben pedig már a magyar tőke kiáramlása is megjelent és megjelenik, ami Magyarország hídszerepét, közvetítő szerepét erősítheti.
Vértes Andrástól, a GKI igazgatója elmondta: a hazai tőkekihelyezés kétharmada Közép-Kelet-Európába történik, zömében a szolgáltatásba, a bankszektorba és a turizmusba áramlik a magyar pénz.
Európába ért a magyar gazdaság
Magyarországon az intézményrendszer már alkalmas arra, hogy fogadni tudjuk az unió strukturális alapjaiból érkező pénzt - mondta a gazdasági miniszter egy nemzetközi konferencián.