Az elnök-vezérigazgatói posztot betöltő Richard Grassonak megítélt 140 milliós jövedelmi csomag ugyanis alaposan felborzolta a kedélyeket az USA-ban. Az ügy kapcsán számos nagyra értékelt személy adott hangot véleményének.
A tőzsde elnökségében tizenketten foglalnak helyet a tőzsdén kereskedő cégek képviseletében. Mellettük tizenkét úgynevezett nyilvános igazgatósági tag is van, akiket a tőzsdén jegyzett társaságok delegálnak, többségében korábbi vezetőik köréből. A botrány következtében ugyanakkor az igazgatósági tagok szerepe is reflektorfénybe került, és több érdekcsoport, így például a nyugdíjalapok képviselői a botrány apropóján szeretnék, ha újraosztanák a pozíciókat.
Az igazgatóság összetételének változtatása mellett további reformok is elképzelhetőek, ennek legfontosabb momentuma az elnök-vezérigazgatói poszt szétválasztása lehet. Ugyan a botrány élét csökkentendő Grasso lemondott 48 millió dollárnyi javadalmazásról, és többen kiálltak mellette a teljesítményét méltatva, a végső megoldást azonban több szakember szerint is a tőzsde kormnyzásának megújítása jelentheti. Ezzel ugyanis elkerülhetőek lesznek a jövőben a hasonló skandalumok.
Kapcsolódó anyagok
140 milliós fizetés azért mégsem kellene?!
Össztűz alatt az álomfizetés
Fizetési botrány, lemondás a kiút?
A nagy tekintélyű New York Stock Exchange néhány hét alatt játszotta el hitelességét, köszönhetően a tőzsde vezetőjének javadalmazása körül kerekedett botránynak.