Informatika és távközlés, biotechnológia és egészségipar, üzleti szolgáltató és logisztikai központok, járműipar, turizmus, környezetipar, szórakoztatóipar - ezt a hét fejlesztési irányt javasolta a kormányfő a Nemzeti fejlesztési terv keretében - számolt be a Világgazdaság.
Gyurcsány Ferenc szerint választani kell, hogy mire koncentrálják a fejlesztési lehetőségeket. A tervezés kormányzati felelősség, s ő hét kiemelt fejlesztési irányt javasolt: az informatikát és a távközlést, a biotechnológiát és az egészségipart, az üzleti szolgáltató és logisztikai központokat, a járműipart, a turizmust, a környezet- és a szórakoztatóipart. A fejlesztések eredményeként 2013-ra tíz hellyel szeretné javítani Magyarország pozícióját a nemzetek versenyképességi sorrendjében. A "fejlesztés gócpontjai" Budapest és a nagyvárosok lesznek - idézte a miniszterelnököt a Világgazdaság.
Kapcsolódó anyagok
Az NFT három fő pillére a versenyképesség, az igazságosság és a biztonság
27 milliárd eurós támogatás jön az EU-tól 2007 és 2013 között
Megkezdődik a második Nemzeti Fejlesztési Terv vitája
Hét kiemelt területet javasolt a kormányfő az NFT keretében
Informatika és távközlés, biotechnológia és egészségipar, üzleti szolgáltató és logisztikai központok, járműipar, turizmus, környezetipar, szórakoztatóipar - ezt a hét fejlesztési irányt javasolta a kormányfő a Nemzeti fejlesztési terv keretében – számolt be a Világgazdaság.