A magyarországi közigazgatási intézmények közül elsőként a Nemzeti Fejlesztési Hivatal (NFH) keretein belül működő Központi Pénzügyi és Szerződéskötő Egység (CFCU) nyert önálló pályázóként az Európai Unió ikerintézményi pályázatán Romániában. A 800 ezer eurós program célja, hogy a bukaresti szakemberek tanulhassanak a magyar csatlakozási folyamat tapasztalataiból, áll a hivatal által kiadott közleményben.
Az Európai Bizottság 1998-ban a csatlakozási folyamat megkönnyítése céljából hozta létre az ikerintézményi (twinning) programját. A kezdeményezés a közösségi vívmányok teljes körű átvételének és alkalmazásának elősegítését tűzte ki céljául az akkor még tagjelölt országokban. A kedvezményezett államok körét azóta kiterjesztették a Nyugat-Balkán, a Közel-Kelet, Észak-Afrika, valamint a FÁK országaira is.
Az együttműködés során az EU tagállamai a saját - gyakorlatban közvetlenül hasznosítható - közigazgatási, jogalkotási tapasztalataikat adják át a kedvezményezett államoknak. A teljes jogú európai uniós tagsággal hazánknak a twinning-programban betöltött szerepe is megváltozott: immár „donor” országként a többi kedvezményezett állam közigazgatási szerkezetének fejlesztésében segítséget nyújthatunk.
A CFCU által megnyert pályázat célja, hogy a romániai társszervezet szakmai felkészültségének javításán keresztül Románia képes legyen meg felelni a tagállami feladatokból eredő kihívásoknak. A 800 ezer euró összköltségvetésű program keretében a CFCU és más hazai intézmények szakértői a bukaresti székhelyű szervezetnek adják át mindazt a tapasztalatot, amelyet a csatlakozási folyamat során szereztek.
Menedzsment Fórum
Ikerintézményi pályázatot nyert az NFH
A magyarországi közigazgatási intézmények közül elsőként a Nemzeti Fejlesztési Hivatal (NFH) keretein belül működő Központi Pénzügyi és Szerződéskötő Egység (CFCU) nyert önálló pályázóként az Európai Unió ikerintézményi pályázatán Romániában, áll a hivatal által kiadott közleményben.