Az első hét hónapban a magyarországi szállodák átlagosan 51%-os, ezen belül júliusban 62%-os szobafoglaltsággal működtek. A legmagasabb szobakapacitás kihasználtságot továbbra is a vidéki, négy-ötcsillagos házak érték el, míg a legalacsonyabb szobafoglaltságot (44%) az első hét hónap átlagában a vidéki háromcsillagos egységek regisztrálták. A megfigyelt három-ötcsillagos fővárosi szállodák szinte azonos (52%-os) szobafoglaltságot értek el.
Egy kiadott szállodai szoba bruttó átlagára 13,100 forint volt január-júliusban, az első hét hónapban az átlagos szobaártól alacsonyabb árat érvényesítettek a vidéken működő házak, valamint a budapesti háromcsillagos szállodák.
Egy kiadható szobára január-júliusban átlagosan 6,700 forint bruttó szobaárbevétel jutott (REVPAR). Az év eleje óta júniusig tapasztalható emelkedés júliusban megtorpant, és a hetedik hónapban a REVPAR-mutató átlagos értéke 1,300 forinttal esett vissza.
A bruttó szobaárbevétel folyó áron átlagosan 4%-kal csökkent az előző év első hét hónapjához képest, visszaesése továbbra is a fővárosra volt jellemző, a vidéken üzemelő házakban ezzel szemben
5-22%-kal nőtt.
Január-júliusban a vendégéjszakák száma 2%-kal csökkent az előző év azonos időszakához képest. Budapesten a négy- és ötcsillagos szállodákban 7-8%-kal, a háromcsillagos egységekben 3%-kal töltöttek el a vendégek kevesebb vendégéjszakát, mint egy évvel korábban. A vidéken lévő szállodákban a vendégéjszakák számának 2-3%-os élénkülését mérték.
Kevesebb pénz a turizmusban
Az év első hét hónapjában a szállodák átlagosan 51%-os szobafoglaltsággal működtek. A bruttó szobaárbevétel folyó áron átlagosan 4%-kal, a vendégéjszakák száma 2%-kal csökkent az előző év első hét hónapjához képest.