Az elkövetkező években eláraszthatják a magyar munkavédelmi-eszköz piacot a kínai termékek. A távol-keleti-országokból származó munkavédelmi áruk aránya évről évre folyamatosan növekszik, idén már elérheti az összforgalom negyven százalékát is, számolt be a Világgazdaság.
[ajanlo=297][igazitas=left/]Számos szakértő úgy vélekedik, a piacból egyre nagyobb szeletet kiharapó kínai - általában gyengébb minőségű - munkaruházati jelenlét még nem veszélyes az európai gyártású termékek forgalmára nézve. A növekedés leginkább az olcsó tömegtermékek kategóriában volt számottevő, ez a hazai munkavédelmi szemlélet változásának köszönhető, mivel megnövekedtek a hazai cégek munkavédelmi ráfordításai. Azonban a kínai termékek minősége erősen javult az utóbbi egy-két évben, ezért egyre komolyabb riválisa lesz majd a magyar és nyugat-európai áruknak.
Más szakemberek úgy vélik, nincs jelentős növekedés a magyar felhasználásban, ezért a versenytársak egymás ügyfeleit csábítják át, leszorítva áraikat. Sok piaci szereplője van a szegmensnek, közel 40-50 cég működik évi 70-200 milliós forintos forgalommal, a legkisebb, 8-20 milliós bevétellel rendelkezők száma a több százat is elérheti.
Magyarország Uniós csatlakozása óta jelentősen megnőtt a munkavédelmi eszközöket forgalmazó üzletek száma. A csatlakozás előtt a hazai társaságok harminc százaléka semmilyen munkavédelmi költséggel nem számolt. A védőfelszerelések hazai piaca idén elérheti a húszmilliárd forintot, számolt be a Világgazdaság.
Kínai védőruhadömping a húszmilliárdos hazai piacon
Az elkövetkező években eláraszthatják a magyar munkavédelmi-eszköz piacot a kínai termékek. A távol-keleti-országokból származó munkavédelmi termékek aránya évről évre folyamatosan növekszik, idén már elérheti az összforgalom negyven százalékát is, számolt be a Világgazdaság.