"Tudunk tenni, és tennünk is kell. Létre kell hoznunk egy olyan klímavédelmi programot, amely a gazdaság egészére érvényes, ugyanakkor a piaci viszonyokat sem hagyja figyelmen kívül" - írták a cégvezetők az elnökhöz címzett levelükben. Jim Rogers, a Duke Energy vállalat vezetője szerint eljött az ideje annak, hogy amerikai állami vezetők is cselekedjenek.
Bush elnök hivatali ideje alatt mindvégig visszautasította a gázkibocsátással kapcsolatos korlátozások bevezetését. Az Egyesült Államok 2001-ben felmondta a Kiotói egyezményt is.
A levél megírása mögött álló szervezet, a cégek által alapított USCAP (Amerikai Klíma Akciócsoport) célja az, hogy az üvegházhatást kiváltó gázok kibocsátását hatvan százalékkal korlátozzák 2050-re. A szervezet tagjaitöbbek között az Alcoa, a BP America, a DuPont, a Caterpillar és a General Electric vezetői.
Bush elnök programjában nem szerepel az üvegházhatást kiváltó gázok kibocsátásának kötelező korlátozása - mondta Tony Snow a Fehér Ház sajtótitkára.
Az elnök abban bízik, hogy az ipari szereplők hamarosan olyan újításokat vezetnek be, amelyeknek eredményeként a gázkibocsátás problémája megoldódik - tette hozzá a szóvivő.