2p

A brit főnökök az átlagbér százszorosát keresik, derült ki egy minapi felmérésből. Itthon ugyan a jövedelmek terén ilyen különbség nincs, ám a latin-amerikanizálódás gyorsulni látszik.

Kutyajó dolguk van

A szegények egyre szegényebbek, a gazdagok pedig egyre gazdagabbak, így jellemzik a szociológusok a latin-amerikanizálódó társadalmakat. A számok talán kevésbé támasztják mindezt alá - nálunk a topvezetők fizetése még nem százszorosa az átlagemberekének, és a leggazdagabbjaink is legfeljebb forintban milliárdosok -, ám a hétköznapi valóság rideg képet mutat. Hajléktalanok a főváros utcáin, munkanélküliek tömkelege a hagyományos kelet-magyarországi válságközpontokban.

A szegénységi küszöb alatt élő családok gyermekei gyakran éheznek, hiába van Magyarországon a szomszédoknál többnyire erősebb szociális háló, hiába próbál segíteni rajtuk számos civil szervezet. Eközben a felsőbb rétegeknek szóló lapokban olyan hirdetések sorjáznak, amelyek a gazdagok macskáinak laktózmentes tejet, a kutyáknak pedig kanadai lazacfilét kínálnak.

Nincs különösebb bajom az elkényeztetett házi kedvencekkel (feltéve, ha gazdáik összeszedik az utcán az ürüléküket), és megvonni sem akarom tőlük a földi javakat. A lelkem legmélyén szunnyadó szociális érzékenységem mégis változásokért kiállt. Persze nem arra gondolok, hogy az MTA nyelvi szakértői a jövőben a "Kutyául érzi magát" egy pozitív értelmű kifejezés szinonimájaként aposztrofálják...

Király Béla

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!